İYİ Partili Yokuş’tan korkutan açıklama

İYİ Partili Yokuş'tan korkutan açıklama

İYİ Partili Yokuş'tan korkutan açıklama geldi. Yokuş, Konya’da günlük vaka sayısının 500’ü bulduğunu, hastanelerin dolduğunu söyledi

12 Ağustos 2020 - 11:52

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, normalleşme sürecinin ardından kentteki vaka sayısı artışına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Konya'da vaka sayılarının çok tehlikeli bir boyuta ulaştığını aktaran Yokuş, “Sahada yetkili arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre Konya’da günlük koronavirüs vaka sayısı maalesef 500’ü bulmuş. Şu an hastaneler tam kapasite doluluğa sahip. Yoğunluktan dolayı hastanelerimizde bazı vatandaşlarımıza test sırası verilemiyor” dedi.

Testi pozitif çıkan vatandaşların hastanelerde yer olmadığı için evlerine gönderildiğini ifade eden Yokuş, evlerine gönderilen vatandaşlara da kendi imkânlarıyla evlerine gitmeleri söylendiğini, özel aracı olanların güvenle evlerine gidebildiğini, ancak, özel aracı olmayanların toplu ulaşım araçlarında risk oluşturduğunu söyledi. 

“TEST SIRASI DAHİ ALINAMIYOR”

Kentteki gerçek verilerin gizlenmeye çalışıldığını vurgulayan Yokuş, “Hastanelerdeki yoğunluktan dolayı birçok vatandaşımız test sırası dahi alamıyor. Sağlık çalışanlarımız bu yoğunluktan tükenmiş durumda. Bayramın yansımaları ise bu haftadan itibaren kendisini göstermeye başlayacak. Kentte durum bu kadar ciddiyken hala birileri halkın sağlığını hiçe sayarak algı yaratmaya devam ediyor. Gerçek verileri saklasanız da halkımız gittikleri hastanelerde gerçekleri görüyor” ifadelerini kullandı.

“KENTTE CİDDİ BİR BAŞI BOŞLUK VAR”

Konya'nın düşürüldüğü bu duruma üzüldüğünü dile getiren Yokuş, şunları söyledi: “Konya’nın Türkiye’deki bütün şehirlerimiz arasında sürekli ilk 5 şehir içerisinde olması beni üzüyor. Her şey vatandaşlardan bekleniyor ama şehri yönetenler üstüne düşeni yapmıyor. İl pandemi kurulları çalıştırılmıyor. Ciddi denetimler yapılmıyor. Maskesiz dolaşanlar uyarılmıyor. Toplu taşıma araçlarında tedbir alınmıyor. Konya belediyesi üzerine düşeni yapmıyor. Kentte ciddi bir başıboşluk var. Konyalı bunu yaşamayı hak etmiyor.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI İSTİFA EDİYOR”

“Sağlık çalışanları perişan” diyen Yokuş, insan üstü gayretle aylardır ölümü göze alarak çalışan sağlıkçıların moral motivasyonlarının sıfır noktasında olduğunu, yerel yöneticilerin yeterince tedbir almaması ve halkın duyarsızlığının sağlık çalışanlarını olumsuz etkilediğini kaydetti. Yokuş, bu olumsuzluklar altında çalışmak zorunda kalan başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanlarının emeklilik ve istifa dilekçeleri vermek zorunda kaldığını belirtti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı