İYİ Partili Yokuş’tan Büyükşehir Belediyesi’ne trol...

İYİ Partili Yokuş'tan Büyükşehir Belediyesi'ne trol iddiası

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya Büyükşehri Belediyesi’nin Dijital İletişim Ofisi adında bir birim kurduğunu ve burada sosyal medya kullanıcılarını fişlendiğini iddia etti

20 Ocak 2021 - 14:21

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya Büyükşehir Belediyesi hakkında flaş bir iddiada bulundu.

Yokuş, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Dijital İletişim Ofisi’ adındaki birimde sosyal medya kullanıcılarının fişlendiğini ileri sürerek, “Belediye 70 kişinin çalıştığı Dijital İletişim Ofisi’nde birçok sosyal medya kullanıcısını fişliyor. Bu birimde başta siyasi partilerin temsilcileri, iş adamları, gazeteciler, muhtarlar, STK üyeleri ve çeşitli meslek gruplarından birçok insanın sosyal medya hesapları takip ediliyor. Trol ekipleri bu paylaşımları fişliyor ve algı yaratıyor. Duyumlarımıza göre bu Dijital İletişim Ofisi’nde çalışan 70 kişiden hariç maaşlı trollerin de olduğunu öğreniyoruz” dedi.

“YEREL GAZETELERE BASKI YAPILIYOR”

Konya’da belediyeyi eleştiren gazetelerin de reklam kesintisiyle tehdit edildiğini vurgulayan Yokuş, “Konya’da ekonomik olarak dar boğazda olan yerel gazeteler de belediyenin hedefinde. Belediye hakkında en ufak eleştiri yapan basın mensupları birçok baskıya maruz bırakılıyor. Belediyenin aleyhinde haber yazan gazeteler reklam kesintisi ile tehdit ediliyor. Hatta geçtiğimiz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bile, Konya’nın yerel bir gazetesi yaptığı bir haberden dolayı reklam kesintisi ile tehdit edildi. Bu durum AK Parti iktidarının özgür basına verdiği önemi ortaya çıkıyor. Baskı ve tehditle gerçeği ne kadar önlemeye çalışsalar da halkımız bunlara gereken cevabı elbette verecek” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
42 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi daha deşifre oldu
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...