İYİ Partili Yokuş’tan 15 günlük sokağa çıkma yasağı...

İYİ Partili Yokuş'tan 15 günlük sokağa çıkma yasağı önerisi

İYİ Parti Konya Milletvekili Yokuş, artan koronavirüs vakalarının önlenmesi için ülke genelinde 15 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanması gerektiğini söyledi

19 Kasım 2020 - 12:54

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, son günlerde artan koronavirüs vakalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Tüm Türkiye’de koronavirüs vaka sayıları artıyor. Özellikle metropol kentlerimizde durum çok vahim. İlerleyen günlerde daha vahim bir tablo ile karşılaşmamak için 15 gün kesintisiz sokağa çıkma yasağı getirilmeli” dedi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, son günlerde yükselen koronavirüs vaka sayılarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da koronavirüs vaka sayılarının arttığını belirten Yokuş, “Ülkemizde birçok ilde yükselen vaka sayıları hepimizi ciddi şekilde endişeye düşürüyor. Konya’da da son günlerde gözle görülür bir artış var. Konya’mızdaki artış ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında da açık bir şekilde görülüyor. Kenti yönetenlerin vaka artışının önüne geçebilmesi için acilen yeni tedbirler getirmeleri şart” diye konuştu.

“15 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLMELİ”

Vaka sayılarının önüne geçilebilmesi için 15 gün kesintisiz sokağa çıkma yasağı getirilmesi gerektiğine vurgu yapan Yokuş, “Sağlık Bakanlığı artık açıkladığı verilerle güvenirliliğini yitirmeye başladı. Ülkemizin her yerinde koronavirüs vaka sayıları ciddi bir artış gösterdi. Özellikle metropol kentlerimizde durum çok vahim. İlerleyen günlerde daha vahim bir tablo ile karşılaşmamak için 15 gün kesintisiz sokağa çıkma yasağı getirilmeli. Sokağa çıkma yasağı getirildikten sonra da vatandaşlarımıza süreci en az hasarla atlatabilmeleri için ekonomik destek sağlanmalı. İktidarın 15 gün iş kaybına uğranacağı endişesi yerine, toplum sağlığını düşünmesi gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hem bu salgının önüne geçebilecek, hem de vatandaşlarına ekonomik destek sağlayabilecek güce sahiptir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı