İYİ Partili Tozoğlu’ndan Belediye Meclisi’ne teşekkür

İYİ Partili Tozoğlu'ndan Belediye Meclisi'ne teşekkür

Prof. Dr. İbrahim Dülger'in isminin bir caddeye verilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Tozoğlu, kararın Selçuk Üniversitesi veya KTO Karatay Üniversitesi'nin bulunduğu bir caddede değerlendirilmesinin uygun olacağını söyledi

09 Şubat 2021 - 12:45

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Prof. Dr. İbrahim Dülger'in isminin bir caddeye verilmesine yönelik taleplerini kabul eden Konya Büyükşehir Meclisi'ne teşekkür etti.

Tozoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: "Yaklaşık iki hafta önce şehrimizde ve ülkemizin dört bir yanında onbinlerce öğrencisi, seveni ve gönüldaşı olan kıymetli hukuk, sanat ve mücadele insanı değerli hocamız Prof. Dr. İbrahim Dülger'in isminin şehrimizde bir caddeye verilmesi konusunda bir öneri dile getirmiş ve bu meseleyi siyaset üstü bir mesele olarak gördüğümüzü ifade etmiştim.

Çok sayıda meslek kuruluşu, sivil toplum kuruluşu yetkilisi, değerli akademisyenlerimiz ve  birçok vatandaşımız da bu yönde açıklamalar yaparak toplumsal beklenti ve hassasiyeti ortaya koymuştu.

Bugün itibarıyla toplanan Konya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde konu hakkında önerge ek madde olarak  Büyükşehir Meclis Üyemiz Sn. Abdurrahman Berkcan tarafından verilmiş ve  gündeme alınması oybirliği ile onaylanmış ve yine konu uygun bir caddenin belirlenmesi amacıyla görüşülmek üzere İmar Komisyonu'na oybirliği ile sevk edilmiştir.

Bu kararda emeği geçen herkesi, belediye başkan ve meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Bu aşamadan sonra Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonumuzun Selçuk Üniversitesi veya KTO Karatay Üniversitesi'nin bulunduğu uygun bir cadde konusunda değerlendirme yapması son derece isabetli olacaktır.

Açıkça ifade etmem gerekir ki, merhum İbrahim Dülger bizler için bir hoca, bir ağabey ve samimi bir mihmandardı. Bu nedenle biz bu meseleyi ele alırken asla ve asla hiçbir siyasi kaygı gütmedik ve gütmeyeceğiz.

Rahmetli İbrahim Dülger gibi onbinlere, hatta yüzbinlere mâl olmuş isimlerin manevi mirası onu sevenlerin, fikrini taşıyanların, mücadelesine tanık olanların üzerindedir. Bu hassasiyetle neticenin hayırlı olmasını diliyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde