İYİ Parti Fatma Toru mağdurlarına sahip çıkıyor

İYİ Parti Fatma Toru mağdurlarına sahip çıkıyor

İYİ Parti Konya İl Başkanı Avukat Gökhan Tozoğlu, Meram eski belediye başkanı Fatma Toru zamanında haksızlığa uğrayan vatandaşlara hukuki olarak destek vereceklerini, bu kişi hakkında açılacak davalarda kendilerine sınırsız destek vereceklerini ve ücret almayacaklarını açıkladı.

25 Haziran 2021 - 23:26

İYİ PARTİ Konya İl Başkanı Avukat Gökhan Tozoğlu'nun Fatma Toru hakkında yaptığı açıklama.

"2014 -2019 Yılları arasında Meram Belediye başkanlığı yapan Fatma Toru'nun ismi arsa meselesi üzerine anlaşamadıkları arsa ortağını darp etme iddiaları ile gündeme geldi. Peki bizler şaşırdık mı elbette ki hayır. 
Maalesef kentsel dönüşüm adı altında insanları mağdur eden, ekonomik ve sosyal fedakarlığı vatandaşa yüklerken kendisi ve erafındakiler için geniş bir rant alanı oluşturan Fatma Toru'nun belediye başkanlığı görevi bittikten sonra adeta ödüllendirilircesine kamu görevi ile görevlendirilmesi son derece manidardır. 
Başta Şükran Mahallesi olmak üzere Meram Belediyesi'nin kentsel dönüşüm uyguladığı bölgeleri incelediğinizde maalesef altından dram çıkıyor. Şimdilerle milyonlarca liralık taşınmazların inşa edileceği alanda arsası olan vatandaşlarımızdan arsalarının yok pahaya alındığı, vermeyenlerin bir şekilde vermeye zorlandığı bir süreç herkesin malumudur. 
Sayın cumhurbaşkanının ünlü bir atasözüne atfen sıkça tekrarladığı "eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri" sözü önemlidir. Şimdilerde kendisi tarafından himaye edilen eski belediye başkanının bırakınız eserini enkazı ile şehrimiz halen uğraşmaktadır. 
Fatma Toru'nun uygulamaları sebebiyle mağdur olan vatandaşlarımızı daha gür sesle haklarını aramaya davet ediyorum. İYİ Parti Konya il teşkilatı olarak ilgili şahsın uygulamalarından mağdur kalmış tüm vatandaşlarımızın gür sesi olacağız." 
KONYAOLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı