İYİ Parti Başkan Tozoğlu’na yeniden yetki verdi

İYİ Parti Başkan Tozoğlu'na yeniden yetki verdi

İYİ Parti Konya İl Teşkilatı'nın 2. Olağan Kongresinde Nurdoğan Okur ile yarışan mevcut başkan Gökhan Tozoğlu, başkanlığa yeniden seçildi

22 Haziran 2020 - 11:10

İYİ Parti Konya İl Teşkilatı 2. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. İki liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Gökhan Tozoğlu güven tazeledi.

Bir otelde düzenlenen kongreye İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İYİ Parti Konya Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda delege katıldı. Seçime mevcut İl Başkanı Gökhan Tozoğlu ve Nurdoğan Okur'un yarıştığı iki liste ile gidildi.

İYİ Parti Konya 2. İl Kongresinin hayırlara vesile olmasını dileyen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Konya’nın değişimini tüm dünyaya göstereceğiz. Türkiye seyret Konya’yı” dedi.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik ise Konya’nın çok önemli ve değerli bir şehir olduğunu ifade ederek iki adaya da seçim yarışında başarı diledi.

 

Parti'nin il başkanlığını 1,5 yılı aşkın bir zamandır sürdürmenin memnuniyeti ve sorumluluğunu yüreğinde hissettiğini ifade eden Gökhan Tozoğlu, “2018 tarihinde şahsımı Türkiye’nin en genç il başkanı olarak görevlendiren sayın genel başkanımızın bize olan güvenini boşa çıkarmadan, teşkilatlarımızla büyük bir kararlılık ve uyum içinde sürdürdüğümüz çalışmalarımız oldukça kıymetlidir. Bize göre siyaset bir meslek ya da geçim kapısı değildir. Siyaset topluma hizmet vasıtasıdır. Ülkemiz çok yoğun tartışmalı bir dönemden geçiyor. Kurumların içinin boşaltıldığı, değerlerin aşındırıldığı, insanların düşüncelerini açıklayamadıkları, baskı ortamının toplumun en kılcal damarlarına dahi yerleştiği bir dönemdeyiz. Farklı fikirler savunan herkesin, ihanet ile itham eden, siyasal farklılıklara tahammül edemeyen, tek tip bir tolum yapısı kurmayı arzu eden iktidar partisi ve ortağına karşı verdiğimiz mücadele inanıyoruz ki zaferle taçlanacaktır. Mücadelemizi İYİ Parti'nin iktidar olması, Türk milletinin umudu genel başkanımız Sayın Meral Akşener'in Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığıdır. 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı halk oylamasından itibaren Türkiye’de sistem tamamen altüst olmuş, liyakat yerini sadakat ve akrabalığa bırakmıştır. TBMM'de çıkarılmış fevri kararlar ne yazık ki Türkiye’nin acı gerçeği haline dönmüştür. İşsizlik zirveye çıkmış, tarım ve hayvancılık bu dönemde uygulanan yanlış politikalar sebebi ile bitme noktasına ulaşmış, üreticiler ürettikleri ürünler ile girdi maliyetlerini bile zor karşılar olmuşlardır. Çare bellidir, Çare Türkiye’deki sorunları çözme derdi taşıyan Türkiye’ye yeni bir yol sunan kısır siyaset anlayışından beslenmeyen İYİ Partidir” dedi.

İYİ Parti İl Başkan Adayı Nurdoğan Okur ise demokratik bir süreç geçireceklerini ifade ederek, “Biz Yüz bin km yol yaptık. Ciddi bir emek verdik. Bu parti de fitne yapanın kafasını kopartırız. Demokratik bir süreç geçireceğiz. Teşkilatlarımızı ayaklandırmak için göreve talibim” ifadelerini kullandı.

Kongrede yapılan seçimde mevcut başkan Gökhan Tozoğlu 310 oyla yeniden başkanlığa seçilirken, diğer aday Nurdoğan Okur 162 oy aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti