İTTMT, sohbet çadırında tasavvuf konseri verdi

İTTMT, sohbet çadırında tasavvuf konseri verdi

İTTMT, sohbete çadırında verdiği geleneksel tekke musikisi konseri ile çadırı dolduran yerli ve yabancı misafirlerden büyük beğeni topladı

11 Aralık 2019 - 14:36

Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) etkinlikleri kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türbeönü Buluşmaları” programında, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu (İTTMT) sanatçıları sohbet çadırında geleneksel konser verdi.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen, Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) kapsamında, Mevlana Türbesi önüne kurulan sohbet çadırında birbirinden farklı kültürel etkinliklerle yerli ve yabancı misafirler ağırlanıyor.

Şeb-i Arus etkinlikleri kapsamında Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen Türk Tasavvuf Müziği konserleri için Konya’ya gelen, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu (İTTMT) sanatçıları, etkinliklerin beşinci gününde, sohbet çadırında tasavvuf ve saz musikisinin uşak ve segah makamındaki nadide eserlerini seslendirdi. Topluluğun geleneksel tekke musikisindeki konseri, çadırı dolduran yerli ve yabancı misafirlerden büyük beğeni topladı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten bugün 1.427 yeni hasta kaydedildi
Koronavirüsten bugün 1.427 yeni hasta kaydedildi
Büyükşehir, ilçelere otobüs şoförü alacak
Büyükşehir, ilçelere otobüs şoförü alacak