İsveç’ten gelen malzemeler engellilere dağıtılıyor

İsveç'ten gelen malzemeler engellilere dağıtılıyor

Meram Belediyesi, İsveç Türk Kadınları Federasyonu ve Armutlu Köyü Derneği işbirliğiyle engelliler için yapılan kampanya ile alınan malzemeler sahiplerine dağıtılmaya başlandı

05 Aralık 2019 - 15:51

Meram’da yaşayan engelli vatandaşlar için Meram Belediyesi, İsveç Türk Kadınları Federasyonu ve Armutlu Köyü Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen yardım kampanyası çerçevesinde gelen malzemelerin dağıtımına başlandı. Kampanya çerçevesinde Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen kampanyada alınan ilk malzemeler Ağustos ayında Meram’a getirilmiş ve ihtiyaç sahibi engellilere dağıtılmıştı.

Gelen ikinci tırda da akülü, tekerlekli ve taşıma sandalyelerinden hasta yataklarına, yürüteçlerden tuvalet koltuğuna, masaj masasından egzersiz techizatına kadar  engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak geniş yelpazede malzemeler bulunuyor. Gelen tırın müjdesini, Meram Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programında veren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ilk yardım malzemelerini sahiplerine teslim etti. Yenişehir ve Yaylapınar Mahallelerinde Veli Başçiftçi ve Mevlüt Kahreman’a ziyarette bulunan Başkan Kavuş ziyarette akülü araçları da teslim etti.

Her iki engelli vatandaşla ve aileleriyle sohbet eden Başkan Kavuş, yaşadıkları zorluklar ve çözümleri noktasında da görüş alışverişinde bulundu. Kavuş akülü araçların tesliminin ardından her iki vatandaşa da verilen bilgilendirme ve oryantasyon eğitimlerine de iştirak etti. Akülü araçlarına kavuşarak kendi başlarına ve rahatça seyahat edebilecek olan engellilerin yaşadığı mutluluk duygusal anların yaşanmasına neden oldu. İnsana hizmet etmenin ve sevindirmenin hazzı ve mutluluğu kadar güzel bir duygunun olmadığına dikkat çeken Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, böylesine güzel ve anlamlı bir kampanya düzenleyerek engellileri ve ailelerini sevindiren başta İsveç’te yaşayan gurbetçilere, hayırseverlere ve vesile olan diğer derneklere teşekkür etti.  

Engellilerin ve ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hayatı paylaşmak, yardımlaşmak ve insanları mutlu etmek için en büyük engel sevgisizlik ve ilgisizlik. Yaşadığımız her olay bize şunu öğretti ki engellilik aşılması gereken bir düşünce. O düşünceyi aştığınız zaman önünüzdeki engel ne denli büyük olursa olsun hiçbir şey ifade etmiyor. İnsan hepsini azmi ile yıkıp geçiyor. Bizlere de sizlere destek olmak, yolunuzu açmak ve geleceğe umutla bakmanızın sağlamak düşüyor. Sizlerin yüzü gülsün diye böylesi anlamlı kampanyalara destek vermeye, geleceğe güvenele bakın diye yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Akülü araçlarına kavuşan her iki engelli de, kampanyaya öncülük eden Meram Belediyesi, İsveç Türk Kadınları Federasyonu ve Armutlu Köyü Derneği’ne teşekkür ettiler.

Gelen malzemelerin dağıtımına önümüzdeki günlerde devam edilecek. Belediyeden yapılan açıklamada, yardımlardan faydalanabilmek için ihtiyaç sahibi engellilerin Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunması gerektiği bildirildi. Yapılacak tahkikatın ardından yardım malzemesi ihtiyaç sahibi engelliye teslim edilecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bizi eleştirenlerin sorumluluk alma zamanı geldi"
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması