İstanbul Yolu trafiği yeni cadde ile rahatlayacak

İstanbul Yolu trafiği yeni cadde ile rahatlayacak

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Sultan Abdülhamid Han Caddesi, İstanbul Caddesi'ndeki trafik yoğunluğunu rahatlatacak

03 Aralık 2020 - 13:40

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Sultan Abdülhamid Han Caddesi’ni inceledi.

SELÇUKLU, MERAM VE KARATAY ARASINDAKİ TRAFİK İŞLEYİŞİNE YENİ BİR DÜZENLEME GELMİŞ OLACAK

Konya’da trafiği rahatlatmak için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Altay, yapımı süren yeni caddeler tamamlandığında şehir trafiğinde çok önemli bir rahatlama oluşacağını aktardı. Sultan Abdülhamid Han Caddesi’nin İstanbul Yolu’nda trafiği azaltacak önemli bir cadde olacağını kaydeden Altay, “İlk etapta 4,5 kilometrelik alanda çalışmalar yürütülüyor. Böylece Beyhekim Caddesi ile Keçili Kanalı’na kadar olan alanda çalışmalar tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Bir taraftan da KOSKİ, Sille Yolu ile Keçili Kanalı arasındaki kanalın ihalesini gerçekleştirdi. Kanalda bir düzenleme yapıyoruz. Böylece kanalın iki tarafında bu caddeyi bağlayacak bağlantı yollarını da ortaya çıkarmış oluyoruz. İnşallah 2021 yılı ortalarında Beyhekim Caddesi ile Sille Yolu’nu birleştirecek Sultan Abdülhamid Han Caddesi’ni tamamlamış olacağız. Böylece Selçuklu, Meram ve Karatay arasındaki trafik işleyişine yeni bir düzenleme gelmiş olacak. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

DAHA RAHAT ULAŞIM SAĞLAYACAK

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da “Şehrimizin ulaşımı noktasında ciddi planlamalar yapıyoruz. Büyükşehir’imizin yaptığı yatırımla birlikte inşallah sadece Selçuklu’muz için değil, Konya’mız için de önemli bir ana aksı oluşturmuş oluyoruz. Sultan Abdülhamid Han Caddesi, Beyhekim Mahallesi’nden Meram Tıp Fakültesi ve Köyceğiz bölgesine kadar yani Selçuklu ile Meram’ı birbirine bağlayan çok önemli ana bir aks olacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Bisiklet yolu, kaldırımları, refüjü ve asfaltıyla toplam uzunluğu 14.5 kilometre, araç yolu genişliği ise 20 metre olacak Sultan Abdülhamid Han Caddesi, kamulaştırma ve alt yapı yatırımları hariç 68 milyon liraya mal olacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dar gelirlilerin ulaşım sorununa yönelik proje ürettiler
Dar gelirlilerin ulaşım sorununa yönelik proje ürettiler
KOSKİ'den tesisatçılara kolaylık
KOSKİ'den tesisatçılara kolaylık