"İşçilerimizin hakkının geri kazanılması için mücadele...

"İşçilerimizin hakkının geri kazanılması için mücadele edeceğiz"

Konya'daki işçilerin sorunları ve Kentpar işçilerinin hak kayıplarını geri kazanmak için sendikalar, odalar ve dernek temsilcileriyle bir araya gelen CHP'liler, mücadelelerinin sonuna kadar süreceğini vurguladı

26 Eylül 2021 - 11:38

CHP Konya İl Emek Bürosu, Konya’daki işçilerin sorunlarını sendika, oda ve işçi temsilcileriyle konuştu.

CHP Konya İl Emek Bürosu'nun parti il binasında düzenlediği toplantıya, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, CHP Konya İl Emek Bürosu Başkanı Orhan Toprak, sendika başkanları, meslek odaları ve dernek temsilcileri, işçi ve memur temsilcileri katıldı.

Toplantıyı değerlendiren CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, işçi kesiminin temsilcileriyle Konya’da yaşanan işçi sorunlarını konuştuklarını belirterek, “Şehrimizde emek kesiminin temsilcileriyle Kentpar işçilerinin, skala mağduru işçilerin yaşadığı sorunlar ve uğradığı hak kayıplarını tüm emek bileşenleriyle bir araya gelerek konuştuk. Emekten yana olan partimiz CHP olarak tüm çalışanların kendi tercih ettikleri sendikalarda örgütlenmesini, sendikal hakların en geniş boyutu ile özgürce kullanılmasını demokratik toplumun bir gereği sayarak, çalışmak her insanın vazgeçilmez hakkıdır anlayışıyla hareket etmekteyiz. Emekten yana ilkeli anlayış ve toplumsal sorumluluk duygusu içinde çalışanlara her koşulda destek vermekteyiz. Onların yaşadığı sorunların çözümü noktasında da elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte şehrimizde yaşanılan işçi sorunlarının çözümü noktasında yasasalar çerçevesinde ve hukuki anlamda ne gerekirse yapacağız. İşçilerimizin hak kayıplarının geri kazanılması için her türlü mücadeleye de destek vereceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...