"İşçilerimizin hakkını almak için ne gerekiyorsa...

"İşçilerimizin hakkını almak için ne gerekiyorsa yapacağız"

CHP Konya İl Başkan Yardımcısı ve Emek Bürosu Başkanı Toprak, sendikalı oldukları için işten çıkarıldıkları ileri sürülen işçilerin haklarını alıncaya kadar yanında olacaklarını ifade etti

15 Eylül 2021 - 12:10

Kentpar firmasının sendikalı oldukları için işten çıkarttığı belirtilen işçilere destek veren CHP Emek Bürosu Başkanı Orhan Toprak, işçilerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.  

CHP Konya İl Başkan Yardımcısı ve Emek Bürosu Başkanı Orhan Toprak, DİSK Konya Şube Başkanı Mustafa Tamer ile birlikte işten çıkarılan işçileri ziyaret ederek destek verdi.

Toprak, “Sendikaya üye oldukları için işten atılan işçilerin sadece işçilik hakları değil, anayasal örgütlenme hakları da çiğnenmektedir. İktidar sendikasız, örgütsüz, taşerona mahkûm ve hakları gasp edilmiş işçiliği yaymak için elinden geleni yapıyor. CHP iktidarında ezilenleri tekrar güçlendireceğiz. Her zaman emeği savunan ve emeğe değer veren partimiz CHP, işçinin ve emekçinin yanında olup, onların haklarının elinden alınmaması için her türlü mücadeleyi vereceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...