İrşad Vakfı, Ramazan yardımlarını Suriye’ye ulaştırdı

İrşad Vakfı, Ramazan yardımlarını Suriye'ye ulaştırdı

İrşad Dayanışma Vakfı bu Ramazan Ayı içerisinde 600 adet gıda kolisi dolu ikinci tırını da Suriye'deki mültecilere teslim etti

21 Mayıs 2020 - 12:04

Konya'dan Suriye'ye 15 Mayıs 2020 Cuma günü hareket eden yardım tırı, Zeytindağı gümrük kapısından giriş yaparak, 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde Babil, Hava, İdlib, Ermene ve İdlib'de bulunan İddana, Tehrar, Keffarin ile Cerablus'ta dağıtım gerçekleşti.

İrşad Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Türk yönetiminde gerçekleştirilen gıda kolisi yardımının Bayır Bucak Türkmen bölgelerinde dağıtımı sağlandı.   

Vakıf Yönetimi tarafından gıda kolilerinin içinde makarna, salça, un gibi temel ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra 5'er litrelik suyun sevkiyatı yapıldı.

600 gıda kolisi, 220 çuval un, 200 çift ayakkabı Zade Fabrikasından yağ, Gesaş Çikolata Fabrikası'ndan toplam 5 ton çikolata, 1200 adet 5 litrelik su olmak üzere bir tır dolusu yardım ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

İrşad Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Türk, bölgede çok ciddi gıda sıkıntısının yaşandığını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgede ciddi bir ağırlığı bulunuyor. Bizler gibi birçok yardım kuruluşu da bu bölgelere yardımda bulunuyor. Ama nüfusun fazla olmasından dolayı yine de gıda ve su anlamında ciddi sıkıntılar bulunuyor" dedi.

İrşad Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Galip Doğan ise ilk yardım tırını gönderdikten sonra bağışçıların tekrar bir tır daha göndermeleri konusunda kendilerini teşvik ettiklerini ifade ederek, "Bölgede ciddi gıda sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Bizim bölge olarak da seçtiğimiz kesim Bayır Bucak Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı bölgelerdi. Bu mübarek Ramazan Ayı içerisinde onlara bir nebze de yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Tabii ki bu yardımlara vesile olan bağışçılarımıza minnettarız. Peygamber Efendimizin buyurduğu üzere 'komşusu açken tok yatan bizden değildir.' Yine efendimiz buyuruyor ki 'veren el alan elden üstündür' şiarı ile bizler onlara yardımda bulunduk. Vesile olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Yeni vakaların sebebi kurallara uyulmamasıdır"
Konyaspor'da durmak yok
Konyaspor'da durmak yok