"İran’da Türk şoförleri kaderine terk edildi"

"İran'da Türk şoförleri kaderine terk edildi"

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, İran Bazargan gümrük kapısında bekletilen tır şoförlerinin mağduriyetini dile getirdi.

02 Mayıs 2020 - 13:31 - Güncelleme: 02 Mayıs 2020 - 14:28

“İran’dan Türkiye’ye yaş sebze ve meyve getirmek için giden 300’ü aşkın yüklü Türk Tırı İran’ın Bazargan gümrük kapısında Türkiye’ye girmek için bekliyor.

Konuyu gündeme taşıyan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, "Günlerdir Türkiye’ye Gürbulak sınır kapısından girebilmek için izin bekleyen tır şoförü vatandaşlarımız, ulaşabildikleri devlet görevlilerinden sorunlarına bu güne kadar bir çözüm bulunamadığını ifade ediyorlar. Bu vatandaşlarımızı bir an önce yurda geri getirmeliyiz" dedi.

DEVLET VATANDAŞLARI ARASINDA AYRIM YAPMAMALI

Birçok ülkeye çeşitli nedenlerle seyahat edip koronavirüs nedeniyle mağdur olan yüzlerce Türk vatandaşının ülkemize gelmelerini sağlayan devletin, İran’da mahsur kalan 300’ü aşkın Türk Tır şoförüne kayıtsız kalmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Yokuş, Ticaret Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere ülkeyi yönetenleri göreve davet etti.

Yokuş, "Uzun zamandır evlerine dönmeyi bekleyen vatandaşlarımıza, mübarek Ramazan ayında daha fazla çile çektirmeye kimsenin hakkı yoktur. İsveç’ten Covid-19 hastası olan bir vatandaşımıza gösterilen hassasiyetin, 300 tır şoförüne gösterilmemesi oldukça manidardır. Vatandaşlar arasında ayrımcılık yapılamaz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 176 bin 656 PCR testi yapıldı
Son 24 saatte 176 bin 656 PCR testi yapıldı
Beklenen kısıtlama geldi
Beklenen kısıtlama geldi