İlkokul öğrencisinden anlamlı davranış

İlkokul öğrencisinden anlamlı davranış

İhsan Özkaşıkçı İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Hatice Gül Özmen, plastik gazoz şişesinden yaptığı kumbarasında topladığı harçlıkları, Sudan’daki arkadaşlarına kitap, kalem ve defter alınması ve gönderilmesi için Ribat Eğitim Vakfı Aşevine verdi

13 Aralık 2019 - 13:05 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 14:26

İhsan Özkaşıkçı İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Hatice Gül Özmen, biriktirdiği harçlıklarını Sudan’daki yardıma muhtaç arkadaşlarına gönderdi.

Plastik gazoz şişesinden yaptığı kumbarada toplayan Hatice Gül Özmen, dedesi Muzaffer Özmen ile birlikte Ribat Eğitim Vakfı Aşevine giderek, kumbarasında topladığı harçlıkları Sudan’daki ihtiyaç sahibi öğrencilerine kitap, defter ve kalem alınması için Aşevi Müdürü Ali Sakman’a teslim etti.

Örnek ve anlamlı bir yardıma imza atan Hatice Gül Özmen, "Aile büyüklerimden aldığım harçlıkları kumbaramda topladım. Daha önce büyüklerimin gittiği Afrika kıtasındaki Sudan’da yaşayan öğrencilerin defter, kalem ve kitaplarının olmadığını öğrendim ve çok üzüldüm. Bunun üzerine plastik gazoz şişesinden kendime bir kumbara yaptım. İki ay boyunca topladığım harçlıklar ile kumbaramı doldurdum. Şimdi ise Ribat Aşevi aracılığıyla Sudan’da ihtiyaç sahibi öğrencilere kitap ve defter alınması için göndermenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu anlamlı ve örnek davranışımın diğer arkadaşlarıma da örnek olmasını istiyorum" dedi.

Torunu Hatice gül'ün bu örnek ve anlamlı davranışı başlatmasının kendilerini gururlandırdığını dile getiren Dede Muzaffer Özmen, torununun bu davranışına iki ay boyunca destek o lduklarını söyledi.

Ribat Eğitim Vakfı Aşevi Müdürü Ali Sakman da “Hatice Gül Özmen, fiziki olarak şu anda küçük, ancak ileride onların milletimize ve insanlığa büyük hizmetler vereceğine inancım tamdır" diye konuştu.

Ribat Aşevi Müdür Ali Sakman, harçlıklarla dolan kumbaradaki paralara sayarak alırken, karşılığında minik öğrenci Hatice Gül Özmen’e bağış makbuzu verdi. Sakman, minik öğrenciye bir de kumbara hediye etti,

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
Konyaspor'da başkanlığa Kayserili işadamı aday oldu
Konyaspor'da başkanlığa Kayserili işadamı aday oldu