İletişim Başkanlığı’ndan yazarımıza teşekkür

İletişim Başkanlığı'ndan yazarımıza teşekkür

İletişim Başkanlığı, Genel Yayın Yönetmenimiz Yadigâr Güneş'in basın kartlarının haksız kullanımı üzerine yazdığı "Suç Duyurusunda Bulunuyorum" başlıklı yazısı üzerine harekete geçti. Başkanlık yetkilisi, yazarımıza hassasiyetinden dolayı teşekkür ederek, haksız kullanıma izin vermeyeceklerini kaydetti

19 Eylül 2019 - 12:36 - Güncelleme: 19 Eylül 2019 - 15:36

Cumhurbaşkanlığı'na bağlı İletişim Başkanlığı, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Yadigâr Güneş'in basın kartlarının haksız kullanımına dikkat çektiği yazı nedeniyle yazarımızı arayarak teşekkür etti.

Yadigâr Güneş'in "Suç Duyurusunda Bulunuyorum" başlıklı yazısı ile Konya'da mesleği icra etmediği halde basın kartı alan ve kartı görevi dışında kullananları deşifre ettiği yazıyı okuyarak, ülke genelinde yaşanan bu soruna dikkat çektiği için İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun adına teşekkür eden ve Altun'un selamlarını ileten İletişim Başkanlığı Medya İlişkiler Koordinatörü Mücahit Eker, konu ile ilgili kendilerinin de hassasiyetle yürüttükleri bir çalışma olduğunu söyledi.

Basın kartının itibarlı bir kart olduğunu ve meslek dışında olanların kullanımının yanlış olduğunu vurgulayan Eker, "Başkanımız Sayın Fahrettin Altun da bu konuda son derece hassas. Kurum olarak bu konuda son derece hassas bir çalışma yürütüyoruz. Açık kaynaklar ve il müdürlükleri aracılığıyla gerekli araştırma ve soruşturmalarımız sürüyor. Daha önce başlattığımız haksız kart kullanımı ile ilgili çalışmalarımız, kartların yenilenme dönemine rastladığı için kartların tesliminin gecikmemesi için erteledik. Ancak bundan sonra bu çalışmaya hız vereceğiz. Usulsüz ve haksız kullanımların tespitinde gerekli işlemler yapılacaktır. Bu itibarlı bir kart. Bu kartın korunması da yine başkanlığımıza ait, başkanlığımız sorumluluğunda. Her türlü usulsüz başvuru ve kullanıma yaptırım uyguluyoruz. Haksız ve usulsüz kullanımları tespit ederek mevzuat çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır" dedi.

Eker, Yadigar Güneş'in yazısının Mersin'de bir gazeteci tarafından alınıp kendi yazısıymış gibi yayınlanması konusunda da gerekli işlemlerin yapılacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nasreddin Hoca 61. kez göle maya çaldı
Nasreddin Hoca 61. kez göle maya çaldı
"TCDD engellilere yönelik çifte standarttan vazgeçmeli"