"İklim değişikliği konusunda herkes bir şeyler...

"İklim değişikliği konusunda herkes bir şeyler yapmalı"

11 Aralık 2019 - 14:24

Selçuk Üniversitesi Tarım ve İklim Değişiklikleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (TİDEM) tanıtım ve istişare toplantısı yapıldı.

Programın açılışında konuşan Tarım ve İklim Değişiklikleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Kubilay Baştaş, dünyada iklim değişikliğinin ortaya çıkardığı olumsuzlukları gözler önüne seren bir sunum gerçekleştirerek önerilerde bulundu. Doç. Dr. Baştaş, iklim değişikliği konusunda herkesin yapabileceği mutlaka bir şeyler olduğunu vurgulayarak, "Önemli olan sorunu tam olarak anlayarak bu durumu nasıl çözebileceğimizi araştırmak ve bu konuda bir şeyler yapmak için gönüllü olmaktır” dedi.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Özkan Sivritepe ise, “İklim değişikliği konusunda hepimiz bir şeyler yapmalıyız, yapıyoruz ancak gayretlerimiz yeterli olmuyor. Herkes elinde geldiğinin en iyisini yapacak ki dünyamızı bu tehlikeden kurtarmaya korumaya çalışacağız. Selçuk Üniversitesi bu anlamada güzel adımlar atıyor Bizde elimizden gelen ne varsa tüm katkıları yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Özkan Sivritepe, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Özgür Somuncu, Konya Meteoroloji 8. Bölge Müdürü Yusuf Ulupınar,  Güney İç Anadolu Temiz Hava Merkezi Müdürü Feray Yümün, Konya Önder Çiftçi Derneği Başkanı M. Erol Sözen, Konya Toprak Su ve Çölleşme İle Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Dündar, iklim değişikliği konusunda nelerin yapılması gerektiği konularına değinerek ortak projelerde çalışmak istediklerini belirttiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
İYİ Partili Taboru, koronavirüse yenik düştü
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler
MMO Başkanı Altun'dan üniversite adaylarına öneriler