İçişleri Bakanı Soylu, istifa etti

İçişleri Bakanı Soylu, istifa etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağındaki hatasından dolayı istifa ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifayı kabul etmediği bildirildi

12 Nisan 2020 - 23:10

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa ettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hafta sonunda iki günlük sokağa çıkma yasağında yaşanan olumsuzlukları kabul ettiğini belirterek, "Eleştirileri de aldım kabul ettim. Hakaretleri de kabul ettim" demişti. Bakan Soylu, bugün ise yaptığı yazılı açıklama ile istifa ettiğini açıkladı.

Soylu, "Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim aziz milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın. Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık. Allah milletimizi korusun" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Süleman Soylu'nun istifasını kabul etmediği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 176 bin 656 PCR testi yapıldı
Son 24 saatte 176 bin 656 PCR testi yapıldı
Beklenen kısıtlama geldi
Beklenen kısıtlama geldi