"Hüyük Devlet Hastanesi’ne doktor kadrosu açılacak...

"Hüyük Devlet Hastanesi'ne doktor kadrosu açılacak mı?"

Milletvekili Kara, Sağlık Bakanı Koca'ya "Hüyük Devlet Hastanesi'ne doktor kadrosu açılmasına yönelik bir çalışma ile tomografi cihazı temin edilmesine yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?" diye sordu

12 Ekim 2021 - 14:15

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya Hüyük Devlet Hastanesi'nin kadro açığını sordu.

Hüyük Devlet Hastanesi’nin sorunları hakkında soru önergesini TBMM gündemine taşıyan Milletvekili Kara, “Hüyük İlçesi 15.595 nüfusu ile Konya merkeze 92 km uzakta bulunmaktadır. İlçe nüfusu yaz aylarında 3 katına çıkabilmektedir. Aynı zamanda ilçede yaşlı popülasyonu oldukça fazla olduğundan sağlık hizmetlerinden yararlanan kişi sayısı da yüksektir. Böyle bir durumda Hüyük Devlet Hastanesi'nde açık bulunan doktor kadrosuna atama yapılacak mıdır?” dedi.

KARA: KADRO İHTİYACI VAR

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde şu soruları sordu:

"İlçede yer alan Devlet Hastanesi’nde açık olan PDC’lere binaen Aile Hekimi, Genel Cerrahi, Anestezi Doktoru, Kadın Doğum, Çocuk Doktoru ve Dahiliye Doktoru kadrosunun açılmasına yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

Özellikle travmatik vakaların tespitinde azami derecede gerekli olan tomografi cihazının temin edilmesine yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...