Hüyük Belediye Başkanı’ndan ilçeye sinema projesi

Hüyük Belediye Başkanı'ndan ilçeye sinema projesi

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, Ankara'da yaptığı ziyaretlerle ilçeye sanattan sağlığa kadar pek çok yatırım için görüşmelerde bulunduğunu söyledi

26 Kasım 2019 - 11:57

Konya’nın Hüyük İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, temaslarda bulunmak üzere gittiği Ankara’da bazı kamu kurumlarını ziyaret etti.

Başkent gezisinin ardından ilçeye dönüşte ziyaretlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Çiğdem, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz’la makamında biraraya gelerek sinemaya dönük bir proje sunduklarını belirtti. Çiğdem, “Hüyük ilçemiz, Konya merkezine 90 kilometre mesafede ve kırsal bir bölgedir. Sık sık gerçekleştirdiğimiz okul gezilerimizde gençlerimizle konuşuyoruz, henüz sinemayla tanışmamış gençlerimizi görünce konuyu projeye döküp dezavantajlı grupta yer alan bin 500 gencimizi sinemayla buluşturmak için Genel Müdürlüğümüze sunduk. Genel Müdürümüz sağolsun destek vereceğini ifade ederek bizleri mutlu etmiştir.Bu anlamda, Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Aksoy, Bakan Yardımcımız Sayın Ahmet Misbah Demircan ve Konya milletvekilimiz Sayın Gülay Samancı Hanımefendi’ye ve Genel Müdürümüz Sayın Erkin Yılmaz ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çiğdem, başkentte AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı’nın da eşlik ettiği ziyarette ise Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Opr.Dr.Orhan Koç ve Genel Müdür Yardımcısı Faik Yıldırım’la biraraya gelerek, Hüyük ilçesine yönelik hayata geçirilen projelerden dolayı teşekkür ettiklerini, ardından  Hüyük Belediyesi’ne devrolan belde belediyelerinden kalma sorunlar ile ilgili olarak istişarelerde bulunmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürü Prof.Dr.Cumali Kınacı’yı da ziyaret ederek Hüyük’e davet ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bizi eleştirenlerin sorumluluk alma zamanı geldi"
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması
Serkan Kırıntılı'nın menajerinden transfer açıklaması