Hrant Dink Vakfı’nı tehdit eden zanlı Konya’da yakalandı

Hrant Dink Vakfı'nı tehdit eden zanlı Konya'da yakalandı

Hrant Dink Vakfı'na tehdit mesajı yollayan şahıs Konya'da yakalandı

30 Mayıs 2020 - 15:03

Hrant Dink Vakfı'na tehdit mesajı yollayan zanlı Konya'da yakalandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ermeni Kilisesi'nin haçının kırılması ve Hrant Dink Vakfı'na tehdit maili atılması olaylarının faillerinin yakalandığını duyurmuştu. Ardından Emniyet'ten yapılan açıklamada, H.A. isimli zanlının Konya'da yakalandığı ve ifade işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Soylu, zanlının yakalandığını, Twitter hesabından yaptığı "Kuzguncuk’ta kilisenin haçını kıran provokatör 24 saatte, Hrant Dink Vakfı’na tehdit maili atan provokatör hemen yakalandı.  Provokasyona izin vermeyiz! Türk Polisine güvenin" paylaşımla duyurdu.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de "Bu bir provokasyondur, failler hesap verecek" açıklamasında bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Konya emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yaptığı operasyon hakkında şu açıklamayı yaptı:

"27-28 Mayıs 2020 tarihlerinde Hrant Dink Vakfı'nın e-posta adresine "Bir gece ansızın geleceğiz, orayı başınıza yıkacağız, ya terk edersiniz ya da ölürsünüz bu kadarını söyleyim, bu sefer Rakel Dink ve o avukatı ölecek" şeklinde e-posta gönderildiği öğrenilmiştir.

Bahse konu e-posta adresinin Konya/Selçuklu'da ikamet eden H.A. tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir. Konya Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından şahıs gözaltına alınmış, şahıs hakkında adli işlem başlatılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak ülkemizin huzur ve güvenliği için suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda 7/24 çalışma esasına göre sürdürmeye devam edeceğiz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı