"Hizmetlerimizi uzak yakın demeden adaletli yapıyoruz"

"Hizmetlerimizi uzak yakın demeden adaletli yapıyoruz"

Meram Belediye Başkanı Kavuş, merkeze uzak 3 günlük ziyaret maratonunda 28 mahalleyi ziyaret ederek, muhtarlar ve vatandaşlarla hizmetleri istişare etti

14 Ağustos 2020 - 16:01

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve ekibi, Meram Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meram Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte Meram’ın uzak mahallelerine çıkarma yaptı.

Haziran ayı için planlanan ancak pandemi sebebiyle ertelenen üç günlük inceleme maratonunda Başkan Kavuş ve beraberindekiler sırasıyla Erenkaya, İnlice, Hasanşeyh, Yatağan, Sağlık, Kızılören, Sefaköy, Pamukçu, Bayat, Sarıkız, Karaağaç, Hatunsaray, Kavak, Kayhüyük, Boyalı, Yenibahçe, Kayalı, Kumralı, Kilistra, Evliyatekke, Botsa, İkipınar, Yeşildere, Kayadibi, Yeşiltekke, Çukurçimen, Sadıklar ve Çomaklar Mahallelerinde muhtarlar ve vatandaşlarla biraraya gelerek bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak çalışmaları istişare ettiler.

“UZAK YAKIN TÜM MAHALLELERİMİZ GÖNLÜMÜZE VE HİZMETLERİMİZE AYNI MESAFEDEDİR”  

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ziyaret ettikleri mahallelerde muhtarlar ve vatandaşlarla yeniden buluşmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve belediye hizmetlerini de yerinde görme fırsatı yakaladıklarını ifade etti. “Pandemi süreci boyunca aramıza mesafeler girmiş olsa da hemşehrilerimizle gönül birlikteliğimiz ve diyaloğumuz asla kesilmedi” diye konuşan Başkan Kavuş, bu mahalle ziyaretlerini Haziran ayı içinde planladıklarını ancak sürecin buna da izin vermediğini kaydetti. 3 gün içinde merkeze uzak 28 mahalle ziyaretini gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Kavuş, “Bu mahallelerimiz, merkeze ne kadar uzaksalar gönlümüze de hizmet anlayışımıza da o denli yakınlar. Bunu gösterebilmek amacıyla göreve başladığımızda yılda en az bir kere ziyaret edeceğimizin taahhüdünü vermiştik. O sözü tutmak adına şu pandemi günlerinde dahi tüm önlemlerimizi alarak, kuralları kendimize rehber edinerek bu ziyaretleri gerçekleştirip mahallelerimize yapılan yatırımları ve gelecek dönemde yapılması gerekenleri muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla birlikte programladık. Bizleri sımsıcak karşılayan ve sosyal mesafe kuralı sebebiyle uzaktan yüreğiyle sımsıkı saran tüm hemşehrilerime de teşekkür ediyorum ” diye konuştu.     

“MERAM’IN HER BİR NOKTASI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ VE DEĞERLİDİR”

Hizmetlerini, ilçenin en yakınından en uzağına kadar tamamına adaleti gözeterek götürmeyi kendilerine şiar edindiklerini belirten Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizim için Meram’ın her bir noktası ve bu ilçede yaşayan her bir hemşehrimiz önemlidir ve değerlidir. Bu sebeple her bir mahallemizin ve her bir hemşehrimizin hiçbir sorunu kalmamış, modern imkanlarla donatılmış ve yaşamaktan mutluluk duyduğu bir hayata kavuşabilmeleri için yatırımları önem sırasına göre ve imkanlar dahilinde hayata geçiriyoruz. Temel belediyecilik hizmetlerimizle hayatlarını kolaylaştırıyor, sosyal belediyecilikle hayatlarını renklendiriyor, merkezde yaşayan insanlar hangi imkanlara sahipse onların da bu imkanlara sahip olması için uğraş veriyoruz. Tarıma verdiğimiz  desteklerle bu insanlarımız doğdukları ve mutlu oldukları yerde doysunlar diye çaba sarfediyoruz. Tabi bu hedeflerin her biri zaman isteyen konular. Ancak biz bu ziyaretlerle yatırımları hızlandırıyor, bu zamanı olabildiğince kısaltmaya çalışıyoruz.”

“19 YILDIR UMUDUN VE BAŞARININ ADI; AK PARTİ’DİR”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un mahalle ziyaretlerinde ona eşlik eden Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular da ziyaretlerde vatandaşlardan gördükleri ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ak Parti kadrolarının yerel yönetimlerde gösterdiği başarı sayesinde vatandaşların gönlünde taht kurduğunu ifade eden Başkan Dolular bunu bu ziyaretlerde de görmüş olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. Gösterdikleri misafirperverlik için tüm muhtarlar ve vatandaşlara teşekkür eden Başkan Dolular, “Bugün gittiğimiz her mahalleye başı dik girebiliyor ve vatandaşlarımızdan teveccüh görüyorsak bunun sebebi partimizin ve kadrolarımızın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugüne kadar gösterdiği başarıdır. Kuruluşumuzun 19. yılını kutladığımız şu günlerde yazılan başarı destanının altında imzası bulunan tüm vatandaşlarımıza selam olsun!”   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı