Hayvanlara karşı işlenen suçlar cezasız kalmıyor

Hayvanlara karşı işlenen suçlar cezasız kalmıyor

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, hayvanlara kötü davranma, yasak ırk hayvan besleme, hayvan dövüştürme gibi suçları işleyen toplam 47 şahsa 371.479 TL idari para cezası uyguladı

04 Ekim 2021 - 17:32

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, çevreye, doğaya ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek için yaklaşık 1 yıldır hizmet veriyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önlenmesi amacıyla başlatılan uygulama kapsamında oluşturulan birim, 9 Ekim 2020 tarihinde Konya Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışmalara başladı.

1 YILDA 690 ADET İHBARA YANIT VERİLDİ

Yaklaşık 1 yıldır faaliyetlerini sürdüren ve hayvanlara karşı işlenen onlarca suçun önlenmesini sağlayan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, hizmet vermeye başladığı günden bu yana 690 ihbara yanıt verdi.

Faaliyete başladığı günden bu yana, hayvanlara kötü davranma suçundan 5 şahsa, yasak ırk hayvan besleme suçundan 30 şahsa, hayvan dövüştürme suçundan 5 şahsa işlem yapıldı. Benzeri suçların yanı sıra, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü iş birliği ile doğal ortamından koparılması ve avlanılması yasak olan 2 adet ceylan ve 76 adet keklik ele geçirilerek doğaya bırakıldı. Toplamda 47 şahsa 371.479 TL idari para cezası uygulandı.

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma polisleri tarafından hayvanlara zarar verdiği tespit edilen 27 kişiye ise adli işlem başlatıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı