Harmancık projelerinde süreç hızlandı

Harmancık projelerinde süreç hızlandı

Meram Belediyesi, ‘Harmancık Pazar Yeri ve Sosyal Tesisi’ çalışmalarına hız kazandırdı. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ihalenin yenilenmesi ile başlayan süreçte kapalı pazar yeri ile konforlu bir alışveriş sağlanacağını söyledi

30 Ocak 2020 - 13:15

Meram Belediyesi, Lalebahçe, Gülbahçe ve Harmancık mahallelerinin en önemli ihtiyaçlarından biri olan Harmancık Pazar Yeri ve Sosyal Tesisi için çalışmalarını hızlandırdı. Daha önce ihaleyi kazanan firmanın projeyi tamamlayamamasından dolayı ihalesi yenilenerek yeniden başlayan Pazar Yeri ve Sosyal Tesis projesi bünyesinde kapalı pazar yeri, emekliler lokali, zabıta karakolu, ve 4 ayrı salondan oluşan kapalı spor salonu bulunuyor.

7 bin 600 m²’lik arsa alanı bulunan projenin 4 bin 900 m²’si kapalı Pazar alanı için ayrıldı. Harmancık Pazar Yeri ve Sosyal Tesisinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş proje ile, Lalebahçe, Gülbahçe ve Harmancık mahallelerine daha sağlıklı, daha rahat ve daha konforlu bir alışveriş imkanı sunulmasının yanısıra sosyal hayatada katkı sağlanacağını belirtti.

Bu mahallelerde ikamet eden vatandaşların ihtiyacı olan donatılarıda düşünerek projeyi yenilediklerini ifade eden Başkan Kavuş, “Bu gereksinimleri büyük bir kompleks içerisinde tek bir proje ile çözüme kavuşturuyoruz. Projemizi sosyal gereksinimleri yerine getirebilecek şekilde hizmete hazırladık. Mahallelilerimiz ve pazarcı esnafımız kapalı Pazar yerinde alışverişlerini kışın soğuğundan, yazın sıcağından uzak bir şekilde gerçekleştirecekler, emekliler lokalinde yaşlılarımız günlerini huzur içinde geçirecekler, gençler, bayanlar başta olmak üzere tüm sporseverler sağlıklı bir yaşam için burada spor yapabilecekler. Tüm bunlar, göreve gelirken  verdiğimiz, ‘daha müreffeh, daha yaşanabilir ve daha güzel bir Meram’ sözümüzün birer tezahürü. Allah projemizi hayırlısıyla tamamlamayı ve hizmete sunmayı nasip etsin” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
"Konya'dan 400'ün üzerinde eser yurtdışına kaçırıldı"