Hamdi Acar, kış turizmi ödülüne layık görüldü

Hamdi Acar, kış turizmi ödülüne layık görüldü

Konya’nın Derbent ilçesinde 15 yıl Belediye Başkanı olarak görev yapan Derbent eski Belediye Başkanı Hamdi Acar, Anadolu Selçuklu Kültür ve Turizmine Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Ödülünü Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık’tan alan Acar, kış turizmi dalında ödül almanın kendisini onurlandırdığını ifade etti

22 Nisan 2019 - 22:48 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 22:59

Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi öncülüğünde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Anadolu Selçuklu Kültür ve Turizmine Katkı Ödülleri sahiplerini buldu.

Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Salonu’nda düzenlenen ödül töreni yoğun ilgi gördü. Programda Eski Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Anadolu Selçuklu Kültür ve Turizmine Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Kış turizmi dalında ödülünü Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık’tan alan Acar, Derbent Aladağ’da son dönemde atılan adımlara dikkat çekti.

Uzun yıllar boyunca emek harcanarak projenin hazırlandığına dikkat çeken Hamdi Acar, “Büyükşehir Belediyesi ile Derbent Belediyesi Konya’nın da kış turizminde söz sahibi olabilmesi için önemli adımlar attı. Kısa zamanda Aladağ Kayak Merkezi’nin ihalesi yapılacak. Konya Valimiz Sayın Cüneyit Orhan Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Milletvekillerimiz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a projeye desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah kayak merkezi önümüzdeki yıl hizmete girecek ve başta Derbent olmak üzere Konya’nın ekonomisine katkı sağlayacak. Coğrafi yapısı ile Konya’nın kış turizminde söz sahibi olacağına inanıyorum” dedi.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı
"Konya'dan 400'ün üzerinde eser yurtdışına kaçırıldı"