Atayurt Basket, Konya Büyükşehir'e fark attı

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Konya Basketbol İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Konya Basketbol Yaz Ligi'nin U14 Erkek kategorisinde Atayurt Basketbol Kulübü şampiyon oldu


Atayurt Basket, Konya Büyükşehir'e fark attı

Yaz liginin son maçında Konya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Kulubü ile final oynayan Atayurt Erkek U14 takımı 88-12 gibi farklı bir skorla rakibini yenerek 1. oldu. Konya'nın basketbolda duayen ismi Recep Albay tarafından koordine edilen ve çalışmalarına devam eden kulüp, yeni kurulmasına rağmen önemli başarılara imza attı.

Albay, U14 katogorisinde hedeflerinin Türkiye Şampiyonası olduğunu ve çalışmalarını bu yönde yaptıklarını dile getirdi. Bu başarıda büyük çaba ve emek harcayan antrenör Hakan Bekmezci ve antrenör Berkay Dinçbudak'ın çok büyük katkıları olduğunu belirten Albay, antrenörlere ve oyuncularına teşekkür etti.

Zor pandemi şartları altında çalışmalarını aksatmadan devam eden Albay, Atayurt Basketbol Kulubünün amacının Basketbol Milli Takımına ve 1. Lig kulüplerine önemli oyuncular yetiştirmek olduğunu belirtti.