Altay: Yüzde 100 torum desteği çiftçinin yüzünü güldürdü

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay, yüzde yüz artırılan gübre ve tohum desteğinin çiftçilere hayırlı olmasını dileyerek, çiftçilerin her zaman yanında olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti


Altay: Yüzde 100 torum desteği çiftçinin yüzünü güldürdü

Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay, gübre ve tohum desteğinin yüzde yüz artırıldığını açıklayarak çiftçiye müjde veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Altay, yapılan tarımsal desteklerle çiftçinin yüzünün güldüğünü belirterek, “Ülkemiz pandemi sürecinde de hükümetimizin destekleriyle kalkınmasını sürdürüyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her alanda gelişiyor ve 2023, 2053, 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Dün kabine toplantısı sonrası Sayın Cumhurbaşkanımızın tohum ve gübre desteklerinin yüzde yüz artırıldığını açıklaması hem Çatalhöyük’ten itibaren 10 bin yıldır tarımın başkenti olan Konya’daki çiftçilerimizin hem de ülkemizdeki tüm çiftçilerimizin yüzünü güldürdü. Her zaman çiftçinin ve üreticinin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımıza çiftçilerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İnşallah tarımsal desteklerle hem kırsal kesimin ekonomik olarak kazançları artacak hem de çiftçimiz ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek. Gübre ve tohum desteklerinin hayırlı olmasını temenni ediyor; tüm çiftçilerimize de bol ve bereketli bir dönem diliyorum” dedi.

GÜBRE VE TOHUM DESTEĞİ YÜZDE YÜZ ARTTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı gübre ve tohum destekleriyle; buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububatlarda dekarı 8 TL olan destek 16 TL'ye, organik ve organomineral gübre kullanan üreticilere ilave olarak dekara 10 TL olan destek 20 TL'ye yükseldi.