Meram Aksinne'de hak sahipleri anahtarlarını aldı

Meram Belediyesi tarafından ilk etabı tamamlanan Aksinne Evleri Kooperatifinde hak sahipleri düzenlenen törenle anahtarlarını teslim aldı


Meram Aksinne'de hak sahipleri anahtarlarını aldı

Meram Belediyesi öncülüğünde temeli 2018 yılında atılan, inşaat faaliyetlerine de 2019 yılı Nisan ayında başlanan Aksinne Evleri Konut Yapı Kooperatifi'nde biten daireler için anahtar sevinci yaşandı. Toplamda 14 blok, 846 Konut ve 41 ticari kısımdan oluşan projenin 144 dairesi hak sahiplerine düzenlenen törenle teslim edildi. Törende Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da yeni ev sahibi olan ailelerin mutluluğuna ortak oldu.

Meram Belediye Başkan Yardımcısı ve Aksinne Evleri Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Ahmet Şenyiğit, yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle, şantiye çalışanlarıyla, taşeronlar ve üyelerle, birlik ve beraberlik içerisinde, her ince detayı düşünerek, üyelerin mutluluk ve sağlık içerisinde bir yaşam sürecekleri sağlam evler inşa etmeye çalıştıklarını belirtti. Yaklaşık 20  ay içinde 2 bloğun tamamlandığını ifade eden Şenyiğit, “3 ayrı blokta da çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Ön cephede bulunan 15 dükkanımızı bahar ayına kadar tamamlayacağız. Hak sahiplerine teslim edeceğimiz dairelerin; kooperatifimize, arsa sahiplerimize, üyelerimize, ilçemize ve şehrimize hayırlar getirmesini Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Bu sevincimize ortak olmak üzere programımıza katılan, göreve başladığımız günden itibaren de desteklerini bizlerden hiçbir zaman  esirgemeyen, projemize fikir veren, yön çizen Kıymetli Meram Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Kavuş’a huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum” dedi.  

“HEMŞEHRİLERİM İÇİN İNŞAATLARIN HER AŞAMASINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUM”

Hemşehrilerinin yüzündeki mutluluğu görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, herbir üyenin dişinden tırnağından artırdığı birikimleriyle böyle güzel bir yuvaya sahip olmak için büyük özveri gösterdiğinin farkında olduklarını söyledi. Kavuş, “Bu kooperatife emeği geçen tüm arkadaşlarımız da ortaya büyük bir gayret ve emek koydular. Ben de burayı sizlerin bir emaneti olarak gördüm. Ayda bir ya da iki kez bu ve diğer kooperatifleri ziyaret ederek inşaat sürecini, ilerleyişini, yükselişini ve diğer tüm detayları yakından takip ettim. Tüm bunları belediye adına değil, sizlerin adına gerçekleştirdim. Hemşehrilerimin gözü arkada kalmasın, evlerine bir an önce oturabilsinler diye de takip etmeye devam edeceğim. Çünkü bizim görev, yetki ve ilgi alanımızın dışında da olsa, hemşehrilerimi ve onların mutluluğunu ilgilendiren her şey bizi de yakından ilgilendiriyor” diye konuştu.  

Uluırmak, Aksinne ve Büyük Aymanas Kooperatiflerinde üç binden fazla konut yapıldığını hatırlatan Kavuş, şöyle devam etti:

“Bugün gururluyum ve mutluyum. Malzemelerin kalitesi ve özellikleri, sağlam yapıları ve modern görünümleriyle örnek binalar yükseldi ve yükselmeye devam ediyor. 3000 konut için tekel oluşturmadan ama birbiriyle iyi ilişki içindeki yönetimlerle kaliteyi olabildiğince makul fiyatlarda satın aldılar. Ortaya böylesi güzel yapılar çıktı. İki ay içinde üç kooperatifimizden toplamda 550 daireyi hemşehrilerimize teslim etmiş olacağız. Evler bittikçe teslim etmeye de devam edeceğiz. Hem pandemi süreci hem de inşaat sektörünün içinde bulunduğu olumsuzluklara rağmen bu önemli bir başarı. Bu süreçte devam edebilmek ve bugün olduğu gibi bu daireleri teslim edebilmek herkesin özverisi ile gerçekleşti. Allah sizlere ve tüm üyelerimize burada sağlıcakla uzun yıllar oturabilmeyi, yaşlanabilmeyi nasip etsin. Olmayanlara da en kısa zamanda böyle güzel ve sıcak yuvalar nasip etsin. Bu taş binalara ruh kazandıran onu yuva yapan ailedir, huzurdur. Allah huzurla ve hayırla oturmayı nasip etsin.”

Konuşmaların ardından 167 m2’lik 72 adet ve 147 m2’lik 34 adet toplam 106 daire üyelere teslim edilirken, 29 adet 103 m2’lik dairenin anahtarı da arsa sahiplerine teslim edildi.