Koronavirüs tablosunda artık ağır hastalar da yer alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugünkü koronavirüs rakamlarını paylaştığı tabloda hastaların zatürre oranı ile ağır hasta sayısı da yer aldı. Bundan sonra günlük koronavirüs tablosunda bu iki değer de bulunacak


Koronavirüs tablosunda artık ağır hastalar da yer alacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü koronavirüs tablosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Bilim Kurulu Toplantısından sonra yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Koca, son 24 saatteki koronavirüs rakamlarını da açıkladı.

Bakan Koca, paylaşımında, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosunda, bundan sonra, salgın boyunca oluşan uluslararası standarda uygun olarak, Ağır Hasta sayısı da verilecek. Yeni ve toplam hasta sayısına ek olarak, seyir hakkında detaylı bilgi sunması için Zatürre Oranı gösterilecek" ifadelerini kullandı.

Bakan'ın paylaşımına göre, 45 bin 712 testin yapıldığı 29 Temmuz'da 942 kişiye koronavirüs tanısı kondu. Daha önce vaka sayısı olarak belirtilen yeni tanı konan hastalar yeni tabloda hasta sayısı olarak tabir edildi. Bugünkü tabloda 14 kişi hayatını kaybederken, 996 kişi de sağlığına kavuştu.

Bugünkü rakamlarla birlikte toplam test sayısı 4 milyon 711 bin 95'e ulaştı. Toplam hasta sayısı 228 bin 924, vefat eden hasta sayısı 5 bin 659, iyileşen hasta sayısı 212 bin 557 oldu. Toplam rakamların gösterildiği tabloda bugün ilk kez hastaların zatürre oranı ile ağır hasta sayısı da yer buldu.