Karapınarlı öğrenciler fidan dikti

Karapınarlı öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ziraat Odası'nın düzenlediği programda fide dikti


Karapınarlı öğrenciler fidan dikti

Karapınar Amil Önal İlkokulu Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığı ortaklığı ile yürütülen KOP TEYAP (Tarımsal Eğitimi Yaygınlaştırma Projesi) sera açılışı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, Ziraat Odası Başkan Durmuş Üner ve Amil Önal İlkokulu öğrencileri, okul bançesinde kurulan örnek serada fide dikti.

Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, eskiden okullarda tarım dersi olduğunu ve öğrencilerin toprağı ve yetişen ürünleri tanıdığını söyledi. Günümüzde çocukların tarımdan uzak kaldığını belirten Üner şunları söyledi:

“Amacımız çocuklarımızın toprakla buluşması ve tüketici değil, üretici bireyler olarak yetişmelerini sağlamaya katkı sağlamak. Bu amaçla da çocuklarımızı bu seraya getirerek fidelerimizin ekimi, sulanması ve bakımı konusunda ziraat mühendislerimiz eşliğinde bilgilendiriyoruz ve toprakla buluşmalarını sağlıyoruz. Bu proje ile tarımın, üretimin anlamını, önemini anlatıyoruz. Projeye destek veren KOP İdaresi ile Milli Eğim Müdürlüğü ve Amil Önal İlkokuluna teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Önal ise öğrencileri eğlenceli bir şekilde toprakla buluştuklarını kaydederek, “Öğrencilerimiz bu vesile ile üretimi, üretim yapmanın mutluluğunu sağlıyoruz. İşbirliği içerisinde doğa ile buluşmak, üretim kültürünü ve  sanatını bu şekilde öğrenmiş oluyorlar. Öğrencilerimiz bu serada  toprağın önemini ve suyun nasıl kullanacağını da öğrenmiş olacaklar. Projeye destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MİTHAT KORKUSUZ