"Hemşehrilerimin bayramını kutluyorum"

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.


Kırgınlıkların küskünlüklerin unutulduğu manevi değeri yüksek özel ve önemli günlerimiz olan Bayramların, sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılarolduğuunu dile getiren Vali Toprak, küskünlüklerin de bayramda sona erdirilmesi tavsiyesinde bulundu.

Vali Toprak mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Bu yıl Ramazan Bayramı her senekinden biraz farklı olarak, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de devam eden Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında,  vatandaşlarımızın korunması adına Devletimizin almış olduğu tedbirlerin uygulanacağı bir Bayram olacak.

İletişim ve teknoloji çağı olan günümüzde artık uzaklıkların bir telefon kadar yakın olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu Bayram sevdiklerimizle kucaklaşıp sarılamayacağız ancak, hepimizin sağlığı için iletişim imkanlarıyla buluşacak ve daha güzel gelecek zamanlar için Devletimizin belirlemiş olduğu kurallara uyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu sıkıntılı süreçten vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde kurtulması için canla başla görev yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımın, Konyalı hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."