Konya'nın bu ilçesinde koronavirüs yok

Yunak Kaymakamı Akbulut, zamanında alınan ve sıkı uygulanan tedbirler sayesinde ilçe merkez ve dış mahallelerinde koronavirüse vakası olmadığını kaydetti


Konya'nın bu ilçesinde koronavirüs yok

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, ilçede  koronavirüs vakasının olmadığını belirterek, özellikle iş yerlerinde ve caddelerde maske takma kullanımını zorunlu kıldıklarını söyledi.

Akbulut, konu ile ilgili açıklamasında, "Yunak halkı Ramazan Ayı’na neşe içerisinde sağlıklı başladı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de zorlu bir sınavdan geçiyor. Bütün dünyayı esir alan koronavirüs salgınıyla ilgili ülkemizde de ciddi mücadele yapılmaktadır. Bizim ülkemizin diğer ülkelere göre şansı özellikle Batı Avrupa'daki salgının çok yayılması, vaka ve ölü sayısının çok olması, zamanında tedbirlerin alınmaması veya daha gevşek davranılmaması olarak değerlendirilebilir” dedi.

Koronavirüs ile ilgili son günlerde ortaya çıkan rakamların  aşağı seyrinin sevindirici olduğunu dile getiren Akbulut, şunları söledi:

“Ülkemizde tedbirlere çok erken başlanıldı. Bu tedbirlerle yurt içinde ve dışında bulunan vatandaşlarımızın getirilmesi ve karantinaya alınması, sağlık alt yapısının güçlü olması nedeniyle koronavirüs ile mücadele konusunda gelişmiş birçok batı ülkesine karşı daha iyi bir konumdayız. Son  günlerdeki iyileşmenin toplumda rahatlama ve gevşeme anlamında değil, moralimizi yüksek tutarak daha da tedbirli ve kurallara uymak şeklinde algılanması gerektiğine inanıyorum. Ülkemiz bu badireyi en kısa sürede sağlıkla çok fazla can kaybı olmadan atlatacak inşallah. Biz de yerel yöneticiler olarak Yunak’ın genelinde devletimizin aldığı tüm tedbirleri halkımızla birlikte onların hoş görüşüne sığınarak, sabrını göz önüne alarak, uygulamaya çalışıyoruz."

Akbulut, Yunak merkez ve dış mahallelerinde koronavirüs vakasının olmamasının, sağlık çalışanlarının ile Emniyet ve Jandarma personelinin can siperhane çalışmaları ve zamanında müdahaleleri ile bulaşma riski olan kişileri de gözlem altına alması  ile etkili olduğunu kaydetti. Akbulut, emeği geçen personele teşekkür etti.