Bülent Korkmaz: Anlamlı bir galibiyet aldık

Haftalardır kötü bir gidişat sergileyen Konyaspor'un teknik direktörü Bülent Korkmaz, "Konya ve Konyaspor'un büyüklüğüne yakışır bir galibiyet aldık" dedi


Bülent Korkmaz: Anlamlı bir galibiyet aldık

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Fenerbahçe maçında 9 kişi kalmalarına rağmen aldıkları galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi.

İç sahada oynadıkları Fenerbahçe maçı sonrasında değerlendirmede bulunan Bülent Korkmaz, alt sıralarda bulunan diğer takımların kazanmasıyla Fenerbahçe maçının kendileri için daha büyük öneme sahip olduğunu belirterek, oyuncularını, 9 kişi kalmalarına rağmen gösterdikleri üstün gayretten dolayı tebrik etti.

Bülent Korkmaz, “Hafta boyunca iyi hazırlandık. Kazanmak ve bir nebze de olsa rahatlamak istiyorduk. Maça iyi başladık. 11’e 11 devam eden bölümde Fenerbahçe’ye pozisyon vermedik ve ilk yarıyı bulduğumuz golle 1-0 önde tamamladık. İkinci yarıda pozisyonlarımız vardı. Ama peş peşe gelen kırmızı kartlar sonrasında 9 kişi kalınca tabiki de skoru korumak adına geriye çekildik. Oyuncularım inanılmaz bir mücadele örneği sergilediler. Çok önemli bir galibiyet aldık. 9 kişi ile tamamlamamız ve verilen olağanüstü mücadele bu galibiyeti daha da anlamlı hale getirdi. Bugün önlemler nedeniyle taraftarlarımızdan mahrumduk. Ama hafta içerisinde hem başkanımızın ve yöneticilerimizin bizimle birlikte olmaları ve inançlarını göstermeleri, daha sonra şehrin belediye başkanlarının ziyareti ve destekleri inanılmaz bir motivasyon oldu. Taraftarlarımız burada değildi ama onların manevi desteklerini tüm maç boyunca hissettik. Konya ve Konyaspor camiasının büyüklüğüne yakışır bir galibiyet aldık. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Maçta alınan kırmızı kartlar ve verilmeyen gol ile ilgili de değerlendirmede bulunan Teknik Direktör Bülent Korkmaz, “Çıkan kırmızı kartlar var. Ömer Ali’nin pozisyonunda belki verilebilir ama Nejc Skubic’in kartlarına bakılsın. Ardından Ömer Ali Şahiner’in attığı gol çizgiyi geçmesine rağmen verilmedi. Orta hakem hata yapabilir. Ama VAR’daki hakemler hata yapamaz. Yorumcu iken de Teknik Direktörken de bunları söyledim. VAR hakemlerinin hata lüksü yok. Biz de niye gol çizgisi teknolojisi yok. Bu maç final maçı veya şampiyonluk maçı olsaydı ve sonucu etkileseydi ne olacaktı” ifadelerini kullandı.