Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yarışları yapıldı

Bisiklet Konya İl Temsilciliği ile Bisiklet Sporunu Kalkındırma Derneği işbirliğiyle düzenlenen Cumhuriyet kupası kriteryum yarışlarında Taşkentspor Kulübü bisiklet takımı sporcuları başarılı yarışlar çıkartarak Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yarışlarına mührünü vurdu


Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yarışları yapıldı

Bisiklet İl Temsilciliğinin 2019 yılı faaliyet programında yer alan ”Cumhuriyet Kupası” kriteryum bisiklet yarışları Şefikcan Caddesinde gerçekleştirildi.

Yıldızlar A ve B kategorilerinden yapılan yarışlarda Yıldızlar “A” kategorisinde 25 sporcu, “B” kategorisinde ise 28 sporcu olmak üzere 53 sporcu kıyasıya mücadele verdi. Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yarışında Yıldızlar “A” kategorisinde Taşkentsporlu bisikletçiler tüm rakiplerini geride bırakarak kürsüde yerlerini alarak yarışmalara mühür vurdu. Derece giren Taşkentsporlu bisikletçiler ve dereceleri şöyle:

Yıldızlar “A” kategorisinde 1. Ahmet Maral (Taşkentspor) 2. Muhammet Çevik (Taşkentspor) 3. Ali Osman Çelik (Taşkentspor) olarak kürsüde yerlerini aldı.

Taşkentspor Kulübü Başkanı Ahmet Şanlı, "Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yarışlarında kulübümüz sporcularının başarılı sonuçlar çıkartarak yarışmalara mühür vurması bizleri mutlu etmiştir. Bu başarıya imza atan bütün sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca Cumhuriyet Kupası Bisiklet Yarışlarını organize eden Bisiklet İl Temsilcisi Nurettin Kipriksiz ve ekibine de teşekkür ederim" dedi.