Yeşilay, Kitap Günlerine imzasını attı

Yeşilay Konya Şubesi, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Günlerinde yerini aldı


Yeşilay, Kitap Günlerine imzasını attı

Yeşilay Konya Şubesi, öğrencilerin bağımlılıklardan uzak ve daha sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi için sosyal faaliyetlerine aktif bir şekilde devam ediyor. 

Yeşilay Konya Şubesi Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, Kitap Günlerine katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, Yeşilay Konya Şubesi formatörlerinden Ümmühan Çakmak ve Emel Aygün'ün Teknoloji Bağımlılığı ve Tütün Bağımlılığı eğitimlerinin verildiği, Genç Yeşilaycılarla birlikte atölye çalışmalarında çocuklarla eğlenceli çalışmalar yapıldığı standın büyük beğeni topladığını söyledi.

Büyükhelvacıgil, "Kitap fuarları okuma alışkanlığının artması için önemli bir fırsat. Bu alışkanlığın için okullardaki kütüphaneler başta olmak üzere, Bilgehaneler ve Millet Kıraathaneleri gibi projeler önemli. Eğitim sistemine okuma kültürünü yerleştirmede kitapların rolünün büyük. Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a Konya’mıza kazandırdığı değerli faaliyetleri, ziyaretçi ve yazarlarımıza katılımları için teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl Konya Kitap Fuarı’nda tekrar bir arada olmayı diliyorum" dedi.