"Fenerbahçe maçından güzel bir sonuçla döneceğiz"

Konyaspor'un başarılı futbolcusu Ömer Ali Şahiner, cumartesi günü Fenerbahçe ile deplasmanda yapacakları maç için çalışmalarının disiplinli bir şekilde devam ettiğini, İstanbul'dan iyi bir sonuçla dönmeyi hedeflediklerini söyledi


Konyaspor'un Kayacık Tesisleri’nde yaptığı antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Ömer Ali Şahiner, hem mental hem de fiziki anlamda her türlü zorluğa karşı koyacak güce sahip olduklarını ve Fenerbahçe maçından iyi bir sonuçla ayrılacaklarına inandığını söyledi.

Y. Malatyaspor maçınının Konyaspor için çok yıkıcı ve çok üzücü bir maç olduğunu belirten Ömer Ali Şahiner, "Maçın hemen başında hiç beklemediğimiz şekilde geriye düşüp on kişi kaldık. Bizim için son derece kritik bir maçtı. Üç puan alabileceğimiz, galip gelebileceğimiz ve ileriye çok daha farklı bakabileceğimiz bir maçtken, 10 kişi kaldık ama eksik kalmamıza rağmen oyunun hiçbir bölümünde rakip karşısında ezilmedik. Hatta zaman zaman daha diri olduğumuz ve net pozisyonlara girdiğimiz anlar oldu. Benim yakaladığım bir fırsat da vardı. Ama uzun süre 10 kişi oynamak, fazla efor sarf etmek kolay bir şey değil. Kaybettik, üzgünüz. Maçın ardından taraftarlarımızın desteği önümüzdeki haftalara çok daha farklı hazırlanmamız açısından önemli. Bu moral motivasyonumuzu bir nebze de olsa yerine getirdi. Kendilerine bu büyük davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Onlar bizim her zaman arkamızdalar, yanımızdalar. Kendileri Türkiye’nin en önemli taraftar gruplarından. Desteklerini her maçta hissediyoruz. İnanıyorum ki, bundan sonra da hissetmeye devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

Konyaspor'un cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe maçına da değinen Ömer Ali Şahiner, “Zor bir maç olacağı kesin. Son maçlarda kazandılar ve yükselişteler. Taraftarlarıyla birlikte iyi bir hava yakaladılar ve deplasmanda son derece zor bir müsabaka bizi bekliyor. Biz hazırlıklarımızı o şekilde yapıyoruz. Hem fiziki hem de mental olarak oradaki zorluğa her türlü gücümüzle karşı koyacak durumdayız. İnşallah güzel bir sonuç alırız” diye konuştu.

Ömer Ali Şahiner bir basın mensubunun kendi performansı ile ilgili soruya ise şöyle cevap verdi:

“Sezona istediğim gibi başlayamadım. İlk haftalarda tabiki bu normaldi ve beklenen birşeydi. Aykut hocayla konuştuğumuzda da böyle bir durumu bekliyorduk. Çünkü sonradan takıma katıldım. Askerlikle ilgili bir süreç oldu. Ama sonrasında özellikle Denizlispor maçı ile başlayan ve Kayserispor ve Kasımpaşa maçları ile devam eden iyi maçlar oynadığım süreç oldu. Arada bir Göztepe maçı var. Hem bireysel hem de takım olarak hiçbir şey yapamadık. Ama sonrasında baktığımızda genel olarak hem fiziki hem de oyuna katkı anlamında yükselen bir grafik var. Son maçta da bu böyleydi. Girdiğim bazı pozisyonlar var. Skor üretebilseydim çok daha farklı olabilirdi, çok daha iyi bir durumda olabilirdi. Durumumu sürekli olarak hocamla paylaşıyorum. Herhangi bir sıkıntı yok. Her zaman üzerine koyarak gidiyorum. İnşallah daha da iyi olacak…”