Konya Spor Lisesi öğrencisi Dilara'dan 3 altın madalya

Konya Spor Lisesi öğrencisi milli halterci Dilara Narin, Romanya'dan 3 altın madalya ile döndü


Konya Spor Lisesi öğrencisi Dilara'dan 3 altın madalya

Romanya'da düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda genç kadınlar 76 kiloda Konya Spor Lisesi öğrencisi Milli Halterci Dilara Narin, koparma, silkme ve toplamda üç altın madalya kazandı.

Romanya'nın başkenti Bükreş'in ev sahipliğini yaptığı organizasyona altıncı gün müsabakalarıyla devam edildi. Müsabakalarda Konya Spor Lisesi öğrencisi ve Milli Haltercimiz Dilara Narin, koparmada 94 kiloda altın, silkmede 130 kiloda altın ve toplamda 224 kiloda altın madalya kazanarak, Avrupa şampiyonu oldu.Dilara Narin, ayrıca silkmede 130 kilo kaldırarak, kendi elinde bulundurduğu yıldızlar dünya rekorunu da egale etti.

Müsabakanın ardından açıklamada bulunan Dilara Narin, şampiyonaya çok iyi hazırlandığını belirterek, "Romanya'da Türk Bayrağını dalgalandırdığım ve İstiklal Marşı'nı dinlettirdiğim için çok mutluyum. Madalyamı Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiğe armağan ediyorum" ifadelerini kullandı.

Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda 6. günün ardından Türk Milli Takımı, 14 altın, 8 gümüş ve 12 bronz olmak üzere toplam madalya sayısını 34'e çıkardı.

Konya Spor Lisesi Müdürü Veysel Dudu, "Rekor kırarak üç madalya kazanan Milli sporcumuz Dilara Narin'i, antrenörlerini ve ailelerini yürekten kutluyorum" diyerek hiçbir başarının tesadüf olmadığını, yapılan planlı ve disiplinli çalışmalar neticesinde böyle güzel sonuçlara ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti.