Barış Pınarı Harekatı'na zirvede destek

Doğaseverler, Barış Pınarı Harekatı'na ve Mehmetçiğe destek vermek ve şehitlerimizi anmak amacıyla Beyşehir Dumanlı Mahallesi sınırlarındaki Keldağ’ın bin 782 metrelik zirvesine tırmanış gerçekleştirdi


Barış Pınarı Harekatı'na zirvede destek

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, doğaseverler Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırında düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek ve devam eden harekatta şehit düşen askerlerimiz ile tüm şehitlerimizi anmak amacıyla tırmanış gerçekleştirdi.

Beyşehir Belediyesi’nin evsahipliğinde Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği, Beyşehir Trekking Doğa Yürüyüşleri Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe Konya’dan Beyşehir'e gelen Selçuk Üniversitesi (SÜ) öğrenci grubunun da aralarında olduğu çok sayıda doğasever katıldı.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, orman gözetleme kulesinin bulunduğu Dumanlı Mahallesi sınırlarındaki Keldağ’ın bin 782 metrelik zirvesine tırmanış gerçekleştirildiğini belirterek, “Doğaseverlerimiz bu kapsamda dağın zirvesine düzenlediği  tırmanış ve inişlerle birlikte toplam 12 kilometrelik yürüyüşü gerçekleştirdi. Dağın zirvesinde doğaseverlerimizle birlikte Türk bayrakları açtık. Bu etkinliğimizi Türk Ordumuzun Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiklerimize destek vermek, harekatta şehit düşen yükseköğrenimini Beyşehir’de tamamlayan Konyalı Uzman Onbaşımız Yunus Mermer ile tüm şehitlerimiz anısına gerçekleştirdik. Tüm şehitlerimizi bu anlamda rahmetle anıyor, gazilerimize ise Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Etkinliğe 39 doğa severimiz katıldı, hepsine de katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca, etkinliklerimize bugüne kadar gösterdiği destek ve katkılardan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Adil Bayındır’a da şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.