Tabip Odası Başkanı Karaca'dan bayram kutlaması

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak, bütün İslam aleminin bayramını kutladı


Tabip Odası Başkanı Karaca'dan bayram kutlaması

Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Seyit Karaca Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Bayramlar birliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın" dedi

Dr. Karaca mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Bayram günleri insanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olan günlerdir. Bu bayrama adını veren kurban, Allah’a kayıtsız teslimiyetin göstergesi, hak yolunda fedakarlığın örneğidir. Kurban; mazlumlara umut, ihtiyaç sahiplerine dayanak, iyilik için olanaktır. Kurban, aynı zamanda öksüz, yetim ve ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşmanın, yardımlaşma ve yakınlaşmanın sembolüdür. 

Manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı böyle mübarek günleri bir vesile olarak görmeli; dargınlıklarımızı, kırgınlıklarımızı ve kızgınlıklarımızı unutarak,  aramızdaki yardımlaşmayı artırmak suretiyle, kardeşlik duygularımızı daha da pekiştirmeli, daha da güçlendirmeliyiz. 

Böyle müstesna günlerin coşkusunu ve sevincini yaşarken zirveye çıkardığımız yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın birkaç gününe değil her gününe yayabilmek, bu duyguları kalıcı hale getirebilmek için daha fazla çaba göstermeliyiz. Dini bayramlarımızda akraba ziyaretleri dışında özellikle; yaşlı, kimsesiz, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret ederek, onlarla bayramın manevi huzurunu ve heyecanını birlikte yaşamalı ve paylaşmalıyız.

Her bayramda olduğu gibi bayramı sevinçle yaşamak için tüm vatandaşlarımıza bu bayramda da trafik kurallarına uymaları gerektiğini önemle hatırlatmak isterim. 

Bayram vesilesi ile vatanımızı savunurken canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, bayramı bu yüzden buruk geçiren ailelerine sabırlar diliyorum. Bayramın birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılması ve ülkemize daha fazla huzur getirmesi temennisiyle Allah’ a dua ediyor, tüm İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

KONYA OLAY