TAHİR AKYÜREK'E VATANDAŞ TEPKİSİ

Konya'nın tarihi Bedesten içerisinde aylardır yapılan çalışmalar yarım kaldı. Halk Konya Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek'e tepkilerini dile getirdi.


TAHİR AKYÜREK'E  VATANDAŞ  TEPKİSİ

"Seçim gezilerini bırak, Konya'ya bak"
 
Konya'nın en eski tarihi alış veriş merkezi olarak bilinen Bedesten içerisinde aylardır yapılan iyileştirme çalışmaları yarım kaldı.
Yolları kazılarak delik deşik edildikten sonra hiç bir çalışma yapılmayıp yarım bırakılan esnaf, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e tepkilerini dile getirdi.
Seçim çalışmaları nedeni ile Konya'nın sorunlarıyla ilgilenmeyip, ilçe, köy, kasaba gezen Akyürek'e seslenen Konya Bedesten esnafı, "Seçimi bırak, Konya'ya bak. Sen ilçelerden oy alacağım diye koşarken, Konya'nın içindeki vatandaşların oyunu kaybediyorsun" diye seslendi.
Bedesten içinin savaştan çıkmış bir kent görüntüsü içerisinde olduğunu da vurgulayan esnaflar, "Yapılan çalışmalar yarım kaldı. Belediyeden para alamayan müteahhit zor durumda kalarak İşçisine para veremeyince de haklı olarak işi bıraktı" şeklinde konuştu.
Aylardır siftah yapamadan dükkanlarını kapattıklarını ve bu nedenle de ekonomik açıdan zor durumun içerisine düştüklerini de vurgulayan esnaflar, bu rezaletin b,ir an önce bitmesini dile getirdi..
KONAJANS