Günlük 2000 sanayi çalışanı aşılanıyor

Günlük 2000 sanayi çalışanı aşılanıyor

Covid-19 aşısı uygulamaları yaygınlaşırken, Konya İl Sağlık Müdürlüğü, sanayi bölgeleri ve sanayi sitelerinde kurduğu istasyonlarda günlük yaklaşık 2000 sanayi çalışanını aşılıyor

22 Haziran 2021 - 11:51

Konya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarda çalışan işçilerin yerinde aşılanması için kurulan Covid-19 aşı istasyonlarında aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Büsan Organize Sanayi ile 1.ve 3. Organize sanayi sitelerinde açılan aşı istasyonlarında günde yaklaşık 2.000 sanayi çalışanı aşı hizmetinden faydalanıyor. Bunun yanı sıra çalışan sayısı 200’den fazla olan fabrikalara bizzat giden mobil aşı uygulama ekipleri işçileri yerinde aşılıyor.

Organize sanayi bölgesinde oluşturulan üç ayrı aşı istasyonunu ziyaret ederek sağlık çalışanları ve aşı yaptıran işçilerle sohbet eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü ve 1. Organize Sanayi Sitesi Başkanı M. Ali Atiker ile de yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. Aşılama hizmetlerine verdikleri desteklerden dolayı başkanlara teşekkür eden Prof. Dr. Koç, sanayi bölgesinde görev yapan tüm işçilere ulaşmak istediklerini ifade etti.

Prof. Dr. Koç, “Covid-19 aşısını vatandaşlarımıza ulaştırmak için sağlık ekiplerimiz her yerde canla başla mücadele ediyor. Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak bütün çalışanlarımızla birlikte bir seferberlik bilinci ile aşılama hizmetlerine devam etmekteyiz. Sanayi bölgesinde açtığımız yerinde aşı istasyonları ile bir günde yaklaşık 2.000 çalışanımızın aşısını sorunsuz bir şekilde tamamladık” dedi.

AŞI KONUSUNDA KARARSIZ İŞÇİYİ PROF. DR. KOÇ İKNA ETTİ

Organize Sanayi sitesinde kurulan aşı istasyonuna gelen fakat aşı olup olmama konusunda ciddi endişeleri olan bir işçi ile de sohbet eden Prof. Dr. Koç, işçi ile yaptığı kısa konuşma ile aşı olma konusundaki endişelerini giderdi. Aşının faydaları hakkında örnekler vererek işçinin sorularına cevap veren Prof. Dr. Koç, aşılarla ilgili yanlış ve çarpıtılmış bilgilerin Covid-19 ile olan mücadeleyi zorlaştırdığını söyledi. Sosyal medya platformlarında yer alan aşı karşıtı bilgilerin doğruyu yansıtmadığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, yetkili ağızlardan söylenmeyen paylaşımlara kesinlikle itibar edilmemesi konusunda da vatandaşları uyardı.

Sanayi bölgesinde bulunan aşı istasyonlarında yapılan inceleme ve değerlendirmeler sırasında Prof. Dr. Koç’a, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Çiftci, Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Özüdoğru ve Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Acar da eşlik etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı