Güneş paneli kurulum kursunu tamamlayanlara sertifika

Güneş paneli kurulum kursunu tamamlayanlara sertifika

08 Nisan 2021 - 17:28

Karapınar Halk Eğitimi Merkezi'nin bölgedeki iki enerji şirketi işbirliğiyle düzenlediği Güneş Panelleri ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulum Bakım ve Onarımı Kursu sona erdi. Kursu başarıyla tamamlayan 119 çalışana sertifikaları törenle verildi.

Başarılı kursiyerlere, Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet İçalan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahir Ağırgötüren ve Karapınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Aydenbelge tarafından verildi.

Törende konuşan Karapınar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Aydınbelge, "2017 yılından beri düzenlenen Güneş Panelleri ve Fotovoltaik Sistemleri Kurulum Bakım ve Onarımı Kursu'nda şimdiye kadar 244 kursiyer sertifika aldı. Açılan son kursta eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını alan 119 kişiyle birlikte toplam 363 kursiyer belge almıştır. Belge alanların çoğu şu anda istihdam edilerek, sahada çalışmaya başlamıştır" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal da ülkemizin enerjide dışa bağımlılığının azaltılmasında son derece önemli olan bu projeye, eğitim anlamında destek vermekten son derece mutlu olduklarını söyledi.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir eski meslekleri fotoğraf yarışmasıyla yaşatacak
Büyükşehir eski meslekleri fotoğraf yarışmasıyla yaşatacak
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı