Görünmez Mahallesi halkından lağım suyu isyanı

Görünmez Mahallesi halkından lağım suyu isyanı

Hüyük İlçesi Görünmez Mahallesi halkı, mahallenin ortasında açık bir şekilde akan lağım suyu ve kötü kokudan bir an önce kurtulmak istiyor

03 Ağustos 2020 - 15:04

Konya’nın Hüyük ilçesine bağlı Görünmez Mahallesi’nin ortasından açık bir şekilde akan lağım suyuna bölge halkı isyan etti. 

Açıktan akan lağım suyunun sağlıklarını tehlikeye atarak hastalıklara adeta davetiye çıkarttığını belirten bölge halkı, “20 yıldır bu kokuyu çekiyoruz. Yıllardır yetkililere müracaat ediyoruz, bir çare bulunmadı. Caminin önünden geçen kanalizasyon yüzünden camiye de gidemiyor evlerimizde oturamıyoruz. Bazı çiftçi arkadaşlarımız da buradan akan suyla tarımsal sulama yapıyor” dedi.

“BENZER GÖRÜNTÜLER YÜZLERCE MAHALLEMİZDE VAR”

Bölge halkının sorunlarını yerinde dinlemek için Görünmez Mahallesi halkıyla bir araya gelen İYİ Parti Konya Milletvekili Fahretttin Yokuş, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımız burada kokudan duramıyorlar. Bu lağım suyu köylülerimizin kullandığı kuyu sularına da karışıp, koku veriyor. Ayrıca bu su Beyşehir Gölü’ne dökülüyor. Bu su Beyşehir Gölü’nden de tarlalarımıza sulama amaçlı gidiyor.  Buradaki duruma benzer görüntüler Konya’nın yüzlerce mahallesinde var. Ben bu Konuyu mecliste sürekli ‘köylerimiz ve insanlarımız zehirleniyor’ diyerek dile getiriyorum. Köyümüzün de muhtarı bu konuyu defalarca yetkililere anlatmış ama bu güne kadar sonuç alamamış. Bu durum 20 yıldır devam ediyor.”

“GÖL VE BARAJLARIMIZ KİRLİ SULARLA DOLUYOR”

Konya Büyükşehir Belediyesi ve AK Partili vekillere çağrıda bulunan Yokuş, “Önce insan, önce sağlık’ diyerek Konya’mıza hizmet edin. Bütün göllerimiz ve barajlarımız kirli sularla doluyor. Bu açık kanalizasyonların arıtılıp, yeraltına alınması lazım. Meclis açılır açılmaz buradaki durumu rapor edeceğim. Ne Büyükşehir Belediye Başkanı ne de AK Partili vekilleri koltuklarında rahat oturtmam” dedi.

MÜSLÜM EVCİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor, Beşiktaş'a hazırlanıyor
Konyaspor, Beşiktaş'a hazırlanıyor
Koronavirüste bugün 1.721 yeni vaka kaydedildi
Koronavirüste bugün 1.721 yeni vaka kaydedildi