"Görevini yapan gazetecinin tehdit edilmesini kınıyoruz"

"Görevini yapan gazetecinin tehdit edilmesini kınıyoruz"

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, İHA Nevşehir Muhabiri Coşkun Sağlamdin'in Kapadokya'daki çarpık yapılaşma hakkında yaptığı haberler nedeniyle ölümle tehdit edilmesini kınadı

19 Şubat 2019 - 07:20 - Güncelleme: 19 Şubat 2019 - 07:38

İHA muhabiri Coşkun Sağlamdin’in geçtiğimiz günlerde Kapadokya’daki çarpık yapılaşma ve peribacalarının arasına yapılan kaçak yapılar ile ilgili yaptığı haberler nedeniyle ölümle tehdit edilmesi Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) tarafından kınandı.  

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Tüm zorluklara rağmen gazeteciler mesleki çalışmalarını sürdürmektedir. Kendi sorunlarıyla boğuşurken bir yandan da yaşadığı şehrin sorunlarını dile getiren basın emekçileri yeri geldiğinde kendi sorunlarını görmezden gelebilecek mesleki sorumluluğa da sahiptir. Bugün Kapadokya bölgesinde yaşanan kaçak yapılaşma ve bölge turizmine zarar veren çarpık betonarme yapıların, peribacaları arasında boy göstermesi sadece bizim değil, yabancı turistlerin de tepkisine yol açmaktadır. Dünya harikası olan Kapadokya bölgesi eşi benzeri olmayan kültür varlıklarını bünyesinde barındıran bir doğa harikasıdır. Her ne olursa olsun başka Kapadokya yok. Koruyup kollamak en başta gazetecinin görevidir. Ve arkadaşımız da bu konuda bir haber yaparak, yerel basınımız bölgenin güzelliklerinin yok olmasına engel olmuştur. Öncelikle kendisine görevini bütün tehdit ve şantajlara rağmen yerine getirdiği için Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak teşekkür ediyorum. Görevini yapan gazeteciye yapılan ölüm tehditlerinin çözüm olmayacağını, mesleğinin gereğini yaparak, şehirlerin gelişmesine katkı sağladıklarının unutulmaması gerektiğini vurgulamak isterim. Konu ülke gündemine kadar düşmüşken güvenlik güçlerimizin alacağı tedbirler bizler için çok önemlidir" dedi.  

Karaca, "Bu vesile ile Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti üyesi aynı zamanda İHA muhabiri meslektaşımız Coşkun Sağlamdin’in yanında olduğumuzu ve her daim şehrine sahip çıkan tüm yerel gazeteci arkadaşlarımızın şehrimize ve ülkemize kattığı değeri göz önünde bulundurarak gazetecilerimize verilen önemin bir kat daha artmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Afyon kaplıcalarında korona denetimi