Gönüllü öğrenciler Bozkır’da boyama yaptı

Gönüllü öğrenciler Bozkır'da boyama yaptı

25 Mart 2019 - 15:30

Selçuk Üniversitesi Toplum Gönüllüleri öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Hisarlık Köyü'nde okuyan öğrencilere destek vermek amacıyla okul boyama ve çeşitli etklinlikler düzenledi. 

Selçuk Üniversitesi'nde eğitim gören toplum gönüllüsü öğrenciler, köyde bulunan ilkokuldaki öğrencilere ve okula destek vermek amacında okul boyama ve etkinliklerler düzenledi. Etkinlikte  öğrenciler, çeşitli atölyeler kurarak, eğitime destek verdi. 

Selçuk Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Genel Koordinatörü Fikriye Eben  "Dört yıl süresince çocuk, genç, yaşlı demeden toplumun hemen hemen her alanına değinmeye çalıştık. Köy okullarında yaptığımız şenlikler ve okul boyama gibi birçok güzel projeyi gençliğin enerjisi ve gücüyle gerçekleştirdik. Bu projeler çok yönlü bir bakış açısı kazanmamızı ve güzel dostluklar edinmemizi sağladı. Her zaman 'nedensellik' üzerinde durduk ve ekip çalışmasını benimsedik. Birlikten kuvvet doğar mantığıyla son olarak Bozkır ilçesine bağlı Hisarlık Köyü'ndeki Hisarlık İlkokulu'nda gerçekleştirdiğimiz Takas Şenliği'nde ise çeşitli atölyelerle (Bilim elçileri, elbas, maske, resim, çiçek, yüz boyama, bileklik...) çocukların hayal dünyasını geliştirmelerini ve sorgulama kabiliyetini artırmalarını aynı zamanda keyifli bir gün geçirmelerini sağladık" dedi.

- Köy halkının desteğini aldık

Köy halkından aldıkları destekle çok mutlu olduklarını söyleyen toplum gönüllüsü Feyza Gümüş ise "Etkinlikle beraber çok olumlu anlık dönüşler aldık. Ayrıca öğretmenlerinden ve köy halkından aldığımız güzel dönüşler de amacımızı gerçekleştirdiğimizin göstergesi oldu. Hem çocukların hem de yerel halkın üniversite öğrencisiyle kaynaşabileceğini ve eğlenebileceğini yaşayarak görmüş olduk" diye konuştu.

Etkinliğe öğrenciler ve köy halkı ile beraber Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar ve Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Koç da katıldı.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Koronada bugünkü can kaybı 18, vaka bin 622
Afyon kaplıcalarında korona denetimi
Afyon kaplıcalarında korona denetimi