Gönül Gözü’nden 1000 mahalleye 1000 tekerlekli sandalye

Gönül Gözü'nden 1000 mahalleye 1000 tekerlekli sandalye

Gönül Gözü Derneği, başlattığı yeni proje ile Konya'nın bütün ilçelerindeki muhtarlıklara tekerli sandalye hediye edecek

11 Haziran 2020 - 14:45

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Devriş Ahmet Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Değirmenci ile Konya Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdür Mustafa Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Şahin ziyarette, çalışmaları ve önümüzdeki günlerde başlatacakları "1000 Mahalleye 1000 Tekerlekli Sandalye" projesi hakkında bilgi verdi.

Konya'da ve ülkede bir ilk olacak proje ile 28 ilçe ve mahallelerinde her muhtarlığa bir  manuel tekerlekli sandalye hediye edeceklerini dile getiren Şahin, "Taşrada yaşayan bireylerin daha iyi koşullarda hastaneye ulaşması ve geçici rahatsızlık durumlarında muhtarlıkta bulunan tekerlekli sandalyeyi kullanması gibi durumları göz önünde bulundurarak böyle bir proje geliştirdik. Projenin hayata geçmesinde başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamlıkları, oda ve stklar ile görüştük. Kendilerinden de destek aldık" dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Covid-19 salgını nedeni ile yaşanan karantina günlerinde engellilere ve yaşlılara yönelik yaptığı çalışmaların göz doldurduğunu belirten Şahin, normalleşme sürecinde yapılacak çalışmalar hakkında da Engelliler Şube Müdürü Mustafa Yılmaz ile fikir alışverişinde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Mustafa Yılmaz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yürüttükleri başarılı çalışmalardan dolayı Gönül Gözü heyetine teşekkür etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret