Göç İdaresi’nden uluslararası film festivaline davet

Göç İdaresi'nden uluslararası film festivaline davet

Konya İl Göç İdaresi Müdürü Buzcu, Konyalıları 14-21 Haziran tarihleri arasında 50'den fazla filmin gösterileceği Uluslararası Göç Film Festivali'ne davet etti

15 Haziran 2020 - 15:28

İnsanlığın ortak kaderi göçün, toplumlar arası kültürel etkileriyle beraber medeniyete katkılarını da ele alan, kardeşlikteki uyum ve ahengi konu edinen Uluslararası Göç Film Festivali başladı.

İl Göç İdaresi Müdürü Zeki Afşin Buzcu, "Dünya çapında ilk kez gerçekleştirilen ve www.migrationff.com adresinden ücretsiz katılım sağlanabilecek festivele tüm Konyalı hemşerilerimizi davet ediyorum" dedi.

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın başkanlık ettiği, UNICEF İyi Niyet Elçisi ve Çocuk Hakları Savunucusu Tuba Büyüküstün’ün jüri üyesi olarak görev aldığı festivalde filmler, göç ve medeniyet temaları olmak üzere iki kategoride yarışacak.

14-21 Haziran tarihleri arasında 50’den fazla filmin gösterileceği ve çok sayıda sinema severi ağırlamayı planlayan festival, göç alanında farkındalıkla beraber toplumların adaptasyon süreçlerine de ışık tutacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı