Glutensiz Yaşam Derneği’nden Vali Toprak’a ziyaret

Glutensiz Yaşam Derneği'nden Vali Toprak'a ziyaret

Çalışmalarına kısa bir süre önce başlayan Glutensiz Yaşam Derneği, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ı makamında ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi

25 Aralık 2019 - 17:04

Glutensiz Yaşam Derneği, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ı makamında ziyaret etti.

Dernek Başkanı Öğr. Gör. Güngör Gökdağ, Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulkadir Baştürk ve Dernek Sekreteri Diyetisyen Yelda Altınışık’ın katıldığı ziyarette Vali Toprak’a, çölyak hastalığı ve dernek faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Planlanan proje ve organizasyonlar hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

Dernek Başkanı Öğr. Gör. Güngör Gökdağ, Konya’da yeni kurulan bir dernek olduklarını ve derneğin adının projelerle anılmasını istediklerini belirtti. Gökdağ, diyetisyen ve hekimlerden oluşan gönüllülerle birlikte kurulan Glutensiz Yaşam Derneği’nin asıl kuruluş amacının ise, çölyak hastalığının ve glutensiz beslenmenin toplumdaki bilinç düzeyini artırmak, ihtiyaçlarının belirlenmesine ve çözümlenmesine katkılar sağlamak, yaşam kalitelerini yükseltmek, farkındalık oluşturmak, sağlık, sosyal ve kültürel yaşamlarına pozitif etkiler yapmak olduğunu söyledi.
Çölyak hastaları ve glutensiz beslenmek zorunda olanları bir çatı altında toplamak ve önümüzdeki yıl içerisinde panel ve kongre gibi etkinlikler düzenlemek istediklerini dile getiren Güngör, çölyak ve Glutensiz Beslenme Seminerlerini ise Konya’daki tüm okullarda vermeyi düşündüklerini belirterek, Vali Toprak’a, gösterdiği yakın ilgi ve misafirperverlikten dolayı dernek yönetim kurulu ve tüm üyeler adına teşekkür etti.

Çölyak hastalarının bir ömür diyet yapmak zorunda olmaları ve diyetin bilhassa çocuklarda güç durumlar oluşturduğunun farkında olduklarını ifade eden Vali Toprak da Konya’da Glutensiz Ekmek projesini başlattıklarını, çölyaklılara desteklerinin her zaman süreceğini bildirdi.

Vali Toprak, çölyak hastalığının ve hastaların sorunlarının kamuoyunda dikkat çekmesi için Glutensiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin gösterdikleri çabaya ve çalışmalarına her zaman destek olacağını belirterek, ziyaretleri için teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı