Gençlik ve Spor Bakanı’ndan Konya’ya veledrom müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı'ndan Konya'ya veledrom müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Türkiye'nin ilk çağdaş veledrom projesinin Konya'ya yapılacağını, Londra'da katıldığı NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nde müjdeledi

05 Aralık 2019 - 17:20 - Güncelleme: 05 Aralık 2019 - 17:51

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin ilk çağdaş veledrom projesinin Konya'ya yapılacağını söyledi.

İngiltere'nin Başkenti Londra'da gerçekleşen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılan Bakan Kasapoğlu, zirveye katılan gazetecilere konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kasapoğlu, bisiklet sporunun küresel ve eşitlikçi bir şekilde gelişimini sağlamak amacıyla çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Bisiklet sporunda üst düzey bir antrenman ve eğitim merkezi konumundaki Dünya Bisiklet Merkezi’nin bir benzeri Konya’da yapılacak. Söz konusu merkezin içerisinde 250 metre kapalı veledrom da olacak" dedi.

Türkiye’nin ’Spor Türkiye’ vizyonu dahilinde, bisikletin ülke genelinde gerek profesyonel, gerek rekreasyon aktivitesi olarak, gerekse ulaşım amacıyla 7’den 70’e herkesin kullanımını teşvik etmeyi amaçladıklarını ifade eden Kasapoğlu, bisikletin 21. yüzyıl sporu olmasına yardımcı olmak ve profesyonel bisiklet sporunun daha popüler hale getirilmesi amacıyla Türkiye’de gerekli düzenlemeleri yapmayı ve tesisleşme anlamında gelişme kaydetmeyi planladıklarını söyledi.

Konya'ya yapılacak veledrom için daha önce İsviçre'ye giden Kasapoğlu, Türkiye'de hayata geçirilecek ilk veledrom projesi için örneklerini yerinde incelemiş ve fikir alışverişinde bulunmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Ahırlı ve Yalıhüyük, AK Parti ilçe başkanını seçti
Ahırlı ve Yalıhüyük, AK Parti ilçe başkanını seçti