Genç tıbbiyelilerden köy okullarına ziyaret

Genç tıbbiyelilerden köy okullarına ziyaret

Selçuk Üniversitesi Genç Tıbbiyeliler Topluluğu tarafından yürütülen 'Dünyanın Bütün Çiçekleri' köy okulları projesi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencileri sevindirildi

07 Kasım 2019 - 13:42

Selçuk Üniversitesi (SÜ) bünyesinde faaliyet yürüten Genç Tıbbiyeliler Topluluğu köy okulları ziyaretlerine devam ediyor. Proje kapsamında Konya'nın merkez Selçuklu ilçesine bağlı Sızma Alparslan İlkokulu ve Anaokulu ziyaret edidi.

Alparslan İlkokulu ve Anaokulu'nda eğitim gören öğrencilere SÜ Genç Tıbbiyeliler Topluluğu gönüllüleri tarafından hijyen eğitimi, el yıkama eğitimi ve küçük skeç gösterileri ile muhtelif  konularda eğitim verdi. Ziyarette öğrencilere gönüllüler tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler, kırtasiye malzemeleri ve oyuncaklar verildi. 

Proje ile ilgili bilgi veren SÜ Genç Tıbbiyeliler Topluluğu gönüllüleri, ''Geçmiş dönemlerde gittiğimiz köy okullarının yanında uzak diyarlarda  bizzat ulaşamadığımız birçok köy okuluna umut olmaya devam etmek amacımız. Bir tebessüme şahit olabilmek, yardım eli uzatmak, miniklerden ve kıymetli öğretmenlerinden güzel geri dönüşler almaktı niyetimiz. Bu sene de yeniden bir köy okuluna yardım eli uzatmak ve miniklerimizle güzel vakit geçirmek için belediyemize proje destek programına hazırladığımız 'Dünyanın Bütün Çiçekleri' projemiz kapsamında Sızma Alparslan İlkokulu ve Anaokulu'ydu bu sefer ki durağımız. Çeşitli hediyelerin armağan edildiği etkinlikte öğrencilerle oyunlar oynayıp unutamayacakları bir gün geçirmelerini istedik. Biz bir yola çıktık. Çocukların bedenlerinden büyük dünyalarına girebilmek, onların gülümsemelerle şahit olup, hayallerine ortak olabilmek için çıktığımız bir yol. Bundan sonra da minik yüreklere dokunmaya, yüzlerde tebessüm olmaya devam edeceğiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatil yolu ıssız kaldı
Tatil yolu ıssız kaldı
Hadim'de kiraz bahçelerinde kar tehdidi
Hadim'de kiraz bahçelerinde kar tehdidi