Genç şair 3. kitabını okurlarıyla buluşturdu

Genç şair 3. kitabını okurlarıyla buluşturdu

Genç şair Kazım Emre Ağralı, 3. şiir kitabı "Kendini Aramak"ı yayın hayatına sundu

11 Ekim 2020 - 15:20

Konya'nın genç şairlerinden Kazım Emre Ağralı, "Kendini Aramak" isimli 3. şiir kitabıyla okuyucuyu selamladı.

2016 yılında yayınlanan “Gayr-i Mümkin” isimli şiir kitabı ile kültür ve sanat dünyasına adım atan Ağralı, 2018 yılında yayınlanan “Kahkahaların Sustuğu Yer” isimli eseri ile şiirlerini okuyucuyla buluşturmaya devam etti.

Şimdi yeni kitabı “Kendini Aramak”ı okuyucuyla buluşturmanın heyecanını yaşayan Kazım Emre Ağralı, bu eserin okuyucuya kendini araması için bir yol değil, bir kapı olduğunu belirtti. “Bu eserle okuyucunun kendini aramasını öğretmekten ziyade bu yola çıkmasını hatırlatmayı hedeflemekteyiz” diyen Ağralı, eserinin sanatsal bir dille kaleme aldığı önsözünde kendini aramanın, kendini bilmenin öneminden bahsetti.

Ağralı, önsözde şunları ifade etti:

“… mademki aynalardan başka varlığıma bir delilim yoktu, ben de her şeyden önce kendimi arayarak başlamalıydım. Hem demiyorlar mıydı büyükler “kendini bilen Rabbini bilir” diye? Hâl böyleyken çıktığım o yoldan dönmedim ve gördüğüm her nesnede bir eser arıyorum kendimden. Bir kırkbeşlik plağın cızırtısında arıyorum sesimi, bir kaldırım taşının arasında arıyorum bedenimi. Bir bağ bozumu heyecanıyla koşuyorum gri tüylü kargaların peşinden.”

Küçük yaşlardan beri şiir alanında pek çok eserle, farklı sanatsal görüşlere sahip şairlerin gönül dünyasında gezen Ağralı, şiirlerindeki biçimsel, sanatsal ve duygusal çeşitliliği buna bağlamaktadır. Bunun yanı sıra insanları dinlemeyi yegâne hayat düsturu olarak belirleyen Kazım Emre Ağralı, şiirlerinin kaynağı olarak da bunu göstermektedir. Bu görüşünü 2018 yılında kaleme aldığı “Şiir Hakkında Mülâhazât” isimli yazısında şu cümlelerle belirtir:

Kazım Emre Ağralı, “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” Hadis-i Şerif’inin ışığında kalemiyle pek çok gönüle şiir tohumları saçmaya gayret edeceğini, ilk günkü heyecanıyla sanat dünyasına hizmet etmeye devam edeceğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKİ Mustafa Çetin İlkokulu Kan Bağışı için film yaptı
TOKİ Mustafa Çetin İlkokulu Kan Bağışı için film yaptı
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı
Tam kapanma olacak mı? Bakan Koca açıkladı